4. Zápas play-down s Petrovicemi

Po vyhraném domácím zápase na Slavii v sobotu, nás čekal další „domácí“ zápas. Bohužel jsme tento zápas museli odehrát v Ostravě, kvůli jiné akci na Slavii.

V sobotu jsme vyhráli zápas až v prodloužení a věděli jsme, že další zápas bude úplně o něčem jiném. Museli jsme ještě více zabrat a nakopnout se. Výhra nám hodně pomohla do dalšího zápasu.

Petrovice nastoupily s tím nejlepším co mají a postavily údernou lajnu Daniš-Skácel a na dlouhé balóny je doplňoval Kopelec. I přes velká jména v obou týmech skóroval úplně někdo jiný.

V první třetině otevřel skóre Kuczera, když z pohotové střely ze středu, překvapil Janíka. Nedokázali jsme vstřelit gól z několika dobrých pozic a naše efektivita se zase ukázala. Z deseti střel na bránu jeden gól a to nemluvě o těch, které nešli do prázdné brány. Bohužel soupeř srovnal, když ze standartky vstřelil gól. Po první třetině tedy 1:1, ale stále jsme makali, věřili a hecovali to.

Naší nedůsledností a nekoncentrovaností jsme dovolily Petrovicím odskočit na rozdíl dvou branek po gólech Mrkvy a Ivana. Pak přišel náš Mohamed Prorok, kterému neutekl míček při jeho kličce, když jel sám na gólmana snižoval na rozdíl jednoho gólu. Do konce třetiny přišel další řez v podobě Řezáče, který vystřelil přes 3/4 hřiště. Míček pomocí střely rozpůlil obletěl celé hřiště a před Janíkem se zase spojil a zapadl za něj.

Do třetí třetiny jsme šli za vyrovnaného stavu s čistou hlavou. To předvedl opět Řezáč, kdy si projel hřiště a dostal se až před gólmana. Celá hala ztichla a čekala nahrávku do prázdné branky, ale Řezáč to vzal na sebe. Janík už ležel a myslel si, že přijde nahrávka do prázdné. Řezáč poté s velkým klidem jen přehodil Janíka a my zase vedli.

O několik minut později po dlouhém tlaku první lajny, přišel další tlak další lajny, který začal krkolomně po standartce, ale míček jsme vybojovali zpět a rychlou hrou se dostal míček ke Kozelskému, který zakončil k tyči a vedli jsme 5:3.

Soupeř nečekal na nic. Začal hned napadat a po špatné rozehrávce Petrovice snížily. Přišla pasáž hry, kdy si nikdo nic nedaroval a emoce se vařily v jednom kotly. Rozhodčí museli uklidňovat hru. Bohužel to bylo jen za pomocí dvouminutových trestů. Na konci zápasu padlo pět trestů a museli jsme udržet těsné skóre.

Do konce utkání se nic nedělo a my jsme se mohli radovat. Sérii jsme vyrovnali. Díky vaší podpoře na tribunách, která nás posouvala dál a dál. Děláme to právě pro tyhle zápasy, tyhle okamžiky. Škoda, že jsme začali hrát takový florbal až v play-down. Děkujeme ještě jednou za Vaši podporu. Za fotografie děkujeme Ondrovi.

Další zápas se bude hrát v Petrovicích v 19:00. Doufáme, že přijedete v co největším počtu!