Dvě kola, dvě prohry

První dvojkolo starších žáků se odehrávalo 10.3. na hale v Bystřici.

První zapas nás čekal s týmem Florbal Exelsior Havířov. Od začátku utkaní jsme se nemohli dostat do tempa a přizpůsobili jsme se pomalé hře soupeře, ale i tak se nám podařila vstřelit branku již ve 2 minutě zápasu.

Po chvilce přišel další a po první třetině zápasu jsme vedli 2:0. V dalších dvou třetinách jsme měli hru ve svých rukou a nedovolili jsme soupeři dostat se zpět do zápasu. Vyhráváme jednoznačným výsledkem 6:1


Druhý zápas nás čekal Jablunkov. Není zdravé pořád jen vyhrávat a to se potvrdilo ve druhém zápase ,do kterého kluci nastoupili laxně a s velkým sebevědomím. Prohráli jsme první třetinu 6:2.

Po promluvě do duše po první třetině se tempo zvýšilo a kluci začali hrát svou hru, ale bohužel náskok soupeře už byl moc velký.  Dokázali si nás pohlídat a již nás k ničemu nepustili. Tak prohráváme poprvé v sezóně 9:6.

Kluci poprvé prohráli v této sezóně, ale i tak vedou tabulku s náskokem šesti bodů. Orlová, která je druhá v tabulce, má ještě dva zápasy k dobru, aby se na nás dotáhla. Kluci budou muset ustát tlak a potvrdit svoji kvalitu v dalších bojích.

24.3 se odehrálo druhé zmiňované kolo starších žáku tentokrát v Horní Suché. První zápas nás čekala Horni Suchá. Kluci moc dobře věděli, že potřebují vyhrát a šlo to na nich vidět .

Do zápasu nastoupili s velkou chuti vyhrát.  A taky to šlo vidět na výsledku po první třetině, kdy už to bylo 5:0.

Na další dvě třetiny se soupeř trošku zatáhl a nasadil na nás 2:1:2 obranu a bránil u svoji branky a těžko se dostávalo k zakončení, ale i tak vyhráváme s přehledem 7:4


Další zápas byl pro nás snad nejdůležitější utkání v sezóně a kluci věděli co je čeká. Nastoupili do zápasu namotivovaní a vletěli na soupeře, ale bohužel nám tam padlo par smolných gólů.  prohráváme po 1. třetině 2:1. Druhá třetina byla snad úplně to samé jak přes kopírák..neustálý tlak na soupeřovu branku a zasypáni soupeřova gólmana střelami, ale soupeř zase vyjel 2x za třetinu z obrany nahodil na bránu a padlo jim to tam, ale i tak končí třetina 2:2.

Na začátku třetí třetiny se nám podařilo hned srovnat a přidat další gól, který nám nebyl uznán. Kluci byli z toho velmi rozhození a nervózní, bohužel soupeř toho využil gólově. V průběhu hry se nám podařilo znovu srovnat ale rozhodčí nám neuznal zase gól..

S neuznanými 2 góly se blbě vyhrává a tak bohužel prohráváme tento zápas a ztrácíme jistotu prvního místa a postupu o ligu výš. Teď Budem jen doufat, že soupeř prohraje nějaký zápas a my se posunem na první místo tabulky a stanem se mistry ligy.

Nerad svádím prohru na rozhodčího ale tady můžu říct s jistotou ze nám celý zápas prohrál rozhodčí. Neuznané 2 góly a nepísknuté hnusné zákroky od Orlové na nás. Nám se pískalo pomalu i střela na bránu jako faul.

Na závěr bych chtěl poděkovat klukům, že i tak bojovali až do konce a dali do toho vše. Zbývá poslední kolo a musíme se soustředit, až do konce sezóny.

David Chládek