Elévové v Olomóci získali bronz

V neděli 12.5 naši elévové se zúčastnili 1. ročníku Olomouckého poháru. Na turnaj se přihlásilo 12 týmů rozdělených do 2 skupin. Turnaj proběhl systémem každý s každým ve skupině a první 4 rovnou do čtvrtfinále a poslední 2 ve skupině hráli o umístění. Na turnaj hraný na malém hřišti (3+1). Pojďme se tedy podívat jak se našim elévům v Olomouci dařilo.

První zápas na turnaji jsme odehráli proti týmu FBS Olomouc TEAM. Na soupeři již od samého začátku šlo vidět, že se jedná o mladší kluky, kteří florbal hrají kratší dobu a zápas tedy skončil jednoznačně v náš prospěch 20:2

Po prvním zápase, kdy ze všech odpadla nervozita, jsme se mohli pustit do dalšího zápasu proti FBS Olomouc WHITE. Tento tým byl složený už ze starších kluků než v tom předcházejícím. Zápas byl opravdu vyrovnaný a začátkem 2. poloviny se skóre obrátilo v náš prospěch a i tento zápas vyhráváme 7:3.

Do třetího zápasu vstupujeme s velkým sebevědomím proti FBC BLUESHIRTS. Další vyrovnaný zápas ovšem teď se štěstí přiklonilo na soupeřovu stranu a zápas po velkém boji prohráváme 6:10. Byl to neskutečný zápas, kde podle ohlasů rodičů z obou stran se jednalo o předčasné finále. Tento tým turnaj nakonec vyhrál.

V Předposledním zápase ve skupině nám byl rozlosován FBC Mohelnice. Od samého začátku šla vidět převaha našich kluků, ovšem bránu jsme netrefovali, i když mnohdy byla zcela odkrytá. Ve 2. polovině se to, ale zlepšilo, a tak vyhráváme 9:3 a můžeme se těšit na zápas o druhé místo.

Zápas o druhé místo začal z našeho pohledu velice dobře a už od první chvíle jsme věděli, že skončíme na druhém místě díky této výhře nad týmem SKK2 Prostějov BLUE a tedy postupujeme do čtvrtfinále turnaje, kde jsme se s dalším týmem z Přerova, ale tentokrát s označením WHITE.

Čtvrtfinálový zápas proti mladším klukům z Přerova vyhráváme a můžeme se tedy těšit z postupu mezi 4 nejlepší týmy na turnaji.

Do semifinálových bojů nám byl přisouzen obávaný tým po celou dobu turnaje a to ostravské FBC. Před zápas jsme se všichni báli už toho názvu, ale trenéři věděli, že jistá šance na postup do finále tam stále je. Neuvěřitelný zápas z obou stran jak fanoušků tak i hráčů a bohužel po pár smolných gólech zápas prohráváme 4:6 a musíme ještě o medaili zabojovat.

Zápas o třetí místo jsme sehráli proti Olomouci WHITE. Kluci si věřili jelikož jsme je už jednou porazili, ovšem trenéři věděli, že se bude jednat o nový zápas v zcela jiných podmínkách s tím, že pro vítěze čeká „pouze“ bronzová medaile. Kluci se rvali jako tygři a lvi. Olomouckému týmu nedali sebemenší šanci pomyslet na medaili a zápas vyhráváme a můžeme začít slavit 3. místo na turnaji.

Závěrem musím zmínit, že turnaje se zúčastnilo 12 týmů z 2 jsou považováni za jedni z nejlepších v Olomouckém kraji a ostravské FBC, které je považováno také za jedno z nejlepším v našem kraji. Kluci odvedli super výkon a gólman Ondřej Hlaváček byl vyhlášen nejlepším gólmanem na turnaji, gratulujeme

Sestava: Hlaváček, Uher, Král, Kajzar, Adamiš, Javorský, Janovský, Mrázek, Pokorný, Polách, Čellár