Předseda oddílu Jakub Labuz hodnotí sezónu

Jak bys celkově hodnotil sezónu z pohledu prezidenta klubu?

Jsem rád, že se mě ptáš, jelikož já jsem velice spokojený. V prvé řadě bych chtěl pochválit realizační tým a trenéry za jejich neúnavnou práci a během roku jsem tam nemusel řešit žádné velké problémy nebo zástupy. V prvé řadě bych zmínil mužskou 1. ligu. Zpočátku to s námi nevypadalo vůbec dobře a kluci byli v tabulce na sestupových příčkách. Nakonec se nám však povedlo vše zvrátit a zachránit tak 1. ligu pro náš oddíl i nadále. Ve finále tak potom trenér i hráči slavili udržení s velice hezkou tečkou a skvělým herním výkonem na konci play down.

Dále tu pak máme mládežnické kategorie. Už teď můžu bez nadsázky říci, že tato sezóna byla opravdu úspěšná. Elévové hrají výborně a jde vidět, jak se posunuli za poslední dva roky. Slavili jsme díky nim nespočet prvních míst nebo umístění na bedně. Tato kategorie nám toho ještě hodně ukáže v budoucích letech.

Starší žáci vyhráli ligu, což jsem byl velice mile překvapený, co tento nový a mladý tým dokázal. Dělají mi jen radost! Mladší žáci hráli většinou doplnění o elévky a tak zde se kluci teprve rozehrávali a budou z letošních zkušeností čerpat hlavně v nadcházející sezóně, kde ukážou mnohem více. Tady jsme dopláceli na menší počet dětí daného ročníku.

V neposlední řadě jsou tu i moji odchovanci, které jsem trénoval, v podobě dorostenců a juniorů. Zde jsem věděl, že kluci mají obrovský potenciál a sílu, tady už se bavíme o florbalu jako takovém. A ukazovali nám to celý rok. Dorostenci skončili jen těsně druzí a výborně tak zakončili tuto sezónu. Tady už máme kvalitní hráče schopné zasáhnou do 1. ligy. Junioři jsou naší první generací, která se nám povedla vychovat od elévů téměř kompletní. Kluci mají již velké zkušenosti z ligy a mezinárodních turnajů a prokázali to v letošní premiérové 2. juniorské lize. Věřím, že bude většina dále pokračovat v mužských kategoriích. Konečně si s nimi budu moci zahrát i ligové utkání 😊 a na to se těším…

Detailně si pak sezónu všichni zhodnotíme na našem dni v Horních Bludovicích.

Jak to, že už netrénuješ žádnou kategorii?

Ano, letos jsem neměl pod sebou žádnou kategorii. Má to hned několik důvodů, prvním je můj patnácti měsíční syn, kterému věnuji hodně času a to rád. Dále pak je to klub jako takový, za poslední dva roky jsme se hodně posunuli, co se týče práce s dětmi a také i manažersky. Nazval bych to „profesionalizace“ a už tak nedokáži vést klub, trénovat, hrát, pořádat a řešit administraci. Snažíme se každý rok zapojit více lidí a rozdělit tak práci jelikož všichni z vedení pracujeme na plný úvazek ve své jiné práci a zbytek času pak věnujeme florbalu.

Z jakých kategorií máš nejvíce radost? Co tě nejvíce překvapilo?

Mám radost z každé kategorie a každá je pro mě i klub důležitá stejně. Určitě mě mile překvapili starší žáci, že vyhráli s takovou bilancí.

Proběhnou nějaké změny ve vedení klubu?

Ano, chceme zapojit další zodpovědné lidi a lidi co mají chuť pracovat a žít pro Slovan. Podrobnosti si nechám pro sebe. Stále však vím o mnoha věcech, které musíme zlepšit! Ten seznam je snad nekonečný.

Nějaká vize na další sezónu? Čeho bys rád dosáhl příští sezóny?

Tak rád bych přihlásil plnou strukturu tzn od přípravky po juniory a muže. To by se nám mělo podařit. Vize je jasná, zvětšovat členskou základnu, školit mladé trenéry a zlepšit tak jejich práci. V neposlední řadě hrát play off 1. ligy mužů a ukázat, že umíme hrát hezký florbal.

Děkuji za rozhovor. Chci poděkovat všem hráčům, rodičům, trenérům a vedení za skvělou práci. A věřím, že další rok bude stejně úžasný, napínavý a bojovný jako ten minulý.