Slovan udržel první ligu!!

Po neúspěšném začátku série s Petrovicemi, kdy jsme prohrávali 0:2 na zápasy, jsme měli co dohánět. Po skvělých zápasech doma jsme srovnali stav série a každý tým začínal od nuly.

V úterý nás čekal tedy 5. zápas, který jsme odehráli na palubovce Petrovic. Chtěli jsme navázat na skvělý výkon po víkendu a to se nám taky dařilo. Naše nejstarší omladina týmu, Jirka Kroček, otevřel skóre zápasu jeho táhlou střelou. Soupeř dokázal zanedlouho srovnat krok a vyrovnal po střele Zbořila. Ke konci třetiny dokázal vstřelit branku Kuczera, kdy se k němu dostal míček po odrazu od Smetáka.

Vedli jsme 2:1, ale pomohli jsme soupeři, kdy jsme jim darovali přesilovku. Soupeř dokázal během 9 sekund přesilovku proměnit. Na konci třetiny zasáhl zase Kuczera, který zkusil prověřit pozornost Janíka, a podařilo se mu to. Do šatny jsme si nesli tedy jednobrankové vedení. Na začátku třetiny jsme dostali dvě možnosti přesilovek, ale využili jsme až tu druhou a poprvé v sérii vstřelili gól v přesilovce. V 51. minutě zvyšoval už na rozdíl tří gólu Michal Prorok. Soupeř poté začal napadat a hrát v 6 bez gólmana. Soupeř snížil v 55. minutě, ale to už nestačilo a my si uhlídali náskok a ke konci zápasu jsme ještě vstřelili 6. gól a vyhráli 3. zápas v řadě této série.

Další zápas jsme hráli doma s mečbolem na dosah ruky.  Začali jsme výborně, protože díky napadání se dostal míček ke Kuczerovi, který střelou nad nohu otevřel skóre v 36. sekundě zápasu. Během třetiny jsme neproměnili několik tutovek a nedokázali jsme vstřelit ani trestné střílení. Soupeř se dostal do zápasu po gólu Daubnera. Petrovice pokračovaly a ke konci třetiny vstřelil gól Kašpar.

Propad na začátku druhé třetiny a Petrovice vedly 1:3. Fanoušci to nevzdali a pomohli nás nakopnout a my jsme v půlce zápasu začali dotahovat. Po gólu Gregora a Kročka jsme vyrovnali, přišlo další trestné střílení, které proměnil Matěj Smeták, jak jinak než freestyle. Nahecovaní a plný energie jsme zase začali šlapat a v zápase jsme vedli. Další gól přidal Chládek, kdy mu míček naservíroval Mareček Vylegala po dobrém napadání.

V šatně jsme se uklidnili a soustředili se jen na utkání na to, že musíme hrát až do konce, ale bohužel se nám to nepodařilo. Chládek nedokázal odstrčit Zbořila na malém brankovišti a ten jen lehce doklepl míček do brány. Znejistili jsme a byli hodně nervózní, ale naštěstí přišla klasická kombinace Gregora a Kozelského, který uklidil míček do brány a my jsme vedli 6:4. Bohužel jsme vypnuli hlavy a přestali hrát. Soupeř během minuty a půl nejen, že vyrovnal, ale vedl o gól po náhodném odrazu od zadního mantinelu, kdy hráč Petrovic vstřelil gól vysokou holí. Bohužel do konci základní části jsme nedokázali vyrovnat a Petrovice srovnali stav série na 3:3.

Přišel nepopulární sedmý zápas této série. Šlo o všechno. Zranění, bolesti, výmluvy, trombózy, maturity šly stranou a důležité bylo jen toto utkání. Věřili jsme celou dobu, že to dokážeme a setrváme v lize. Psychicky jsme byli připravení díky našemu hecířovi Matěji Smetákovi, díky výtkám Petra Řezáče, díky Hromadovým hláškám, díky Prorokových výroků a kecíků, díky Marečkových statistik a nadávek, připravená elektrika od mladíka Kročka, nachystaný odvoz od AutoKozelský, díky našlapaných plynů Špačka, díky olomóckých triků Tichého, díky Potterovým brýlím Vavrečky, díky rychlým nohám Usaina Gigiho, díky Primči Zapletálka, díky Kučisových ladných pohybů po prohře o prdelák, díky blokům Blahyho, díky chladného Chládka, díky slovenskému pivsonu Vaškovi a hlavně díky pomerančového džusu s dužinkou od Řimiho jsme šli do zápasu naplno.

Nezačali jsme naplno. Od 15. sekundy jsme prohrávali po nepohlídané standartce a střele na bližší tyč. Přišla další studená sprcha z další standartky. A bylo to 0:2. Díky roztahané obrany Petrovic a rychlé rozehrávce obrany, nakopl motor Gregor a předběhl všechny, běžel ještě na parkoviště pro něco do auta a pak zakončil. Přišla pro nás obávaná přesilovka, ve které si naštěstí zametl hromádku Hromada do branky. Přece jen nás soupeř zaskočil, když dával gól na 2:3 Tomáš Daniš.

Ve druhé třetině jsme chtěli hrát pořád svoji hru, která fungovala a to se vyplatilo Vylegalovi, který napadal, a hosté udělali hrubku. Vylegala tedy osamocen vyrovnal na 3:3. Další minuty určovali, kdo bude tahat za kratší konec, ale díky výborné obranné práce a trochu štěstíčka jsme přežili bez gólu. Pak udeřila druhé lajna, kdy se za nejasných okolností a dobrých konstelací hvězd rozběhl Mrózek a Kozelský rychlou rozehrávkou našel Mrózka, který jednou rukou zakončil a odskočil na rozdíl jedné branky. Zapnuli jsme na plné obrátky a Smeták si vybojoval nájezd, který potom sám proměnil. Další gól v půlce zápasu přidal Kuczera a zvyšoval na 6:3. Do konce třetiny jsme chtěli v poklidu dohrát uklidnit to do šatny, ale soupeř s tím nesouhlasil. Daroval nám krásný gól Kuczery. Zbývalo 36 vteřin do konce a udělali jsme chybu na naší půlce. Darovali jsme standartku soupeři, ale z ní jsme nakonec těžili my. Kroček vystihl přihrávku soupeře, nakopl Kozelského, který běžel sám a mohl zakončovat sám. To by, ale nebyla druhá lajna, aby si nepřihrála do prázdné brány, a čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny jsme vedli 8:3.

Soupeř byl nalomený a stačilo ho dorazit. Známe se… 3. třetiny Slovanu nikdy nebyly super. To se potvrdilo v 6. zápase a museli jsme hrát pořad stejně. Naštěstí pro nás jsme dokázali vstřelit během prvních 2 minut 2 góly a bylo dokonáno. Soupeř sice stále tlačil, stále napadal a snažil se, ale nestačilo to. Přišlo ještě sporné vyloučení Petrovic a udeřili jsme ještě v přesilovce. Vedli jsme 11:3. Soupeři jsme dali ještě možnost na snížení v přesilovkách, které obě Petrovice proměnily. Zbývalo ještě 7 minut do konce třetiny a my jsme stihli vstřelit ještě 2 góly.

Na poslední minutu přišel do brány Honza candát Říman, který s námi odmakal celou sezónu, i když chytal jen jednu minutu. Chci mu tímto poděkovat za jeho hlášky, džusy ve vaku, hecování apod. Jak říkal Martin Zapletálek: úžasnější dvojku prostě nenajdeš. Škoda, že s námi nebyl ještě náš řidič Robin Hykl, který se zranil ke konci sezóny. Patří mu taky velké díky za celou sezónu, co pro nás dělal. Velké díky patří Matějovi Smetákovi, který to tu vzal a uplácal nějak sestavu a dál nás dohromady, ale Vašek Komačka tady dokázal nastolit řád a dal nám směr. Přišla změna v podobě toho, že dostali šanci všichni a ti co chtěli, tak ji chytli za pačesy a díky tomu jsme dokázali udržet ligu.

Děkujeme soupeři od vedle za krásnou sérii. Škoda, že jsme hráli o záchranu a ne play-off. Série měla všechno a hlavně se hrál útočný florbal a pro oko diváka to musela být podívaná. Doufám, že Petrovice zvládnou svoji cestu a udrží se v lize s námi, abychom mohli hrát derby i příští rok.

Ligu jsme udrželi díky týmovému výkonu. Odmakaný každý zápas, všichni jsme chtěli jít jen za tím jedním. Děkuji všem, kteří se na téhle cestě podíleli a hlavně fanouškům, kteří chodili celou sezónu. Nebyli to lidi, které jsme neznali, ale za tu dobu chodili na nás stejní fanoušci a přidávali se k nim i ostatní. Děkuji za celý tým. Velké díky hlavně našemu věrnému fanouškovi Patriku Navrátilovi.