Vicemistři 2.ligy dorostenců

Naše poslední dvojkolo jsme neměli vůbec v našich rukou a byli třeba splnit tři významné klíče k tomu, abychom brali pohár pro mistra ligy. V první řadě bylo třeba vyhrát oba dva zápasy proti Rožnovu a Frenštátu, to jsme však splnili. Posledním klíčem bylo, aby první Paskov ztratil body s Frýdkem Místkem. Ve vyrovnaném zápase, kdy jsme druhému jmenovanému drželi palce, nakonec neuspěl a tak Paskov se mohl radovat z mistrovského titulu.

Zápas proti Rožnovu:

S tímto soupeřem se klasicky, vždy trápíme a moc branek v našich vzájemných duelech nepadlo. První třetinu jsme vedli 1:0 dalekou střelou z dálky v podání Nikolase Orlovského. Celkový přístup byl laxní a nasazení nulové, i když jsme v tu chvíli ještě hráli o medaili. V úvodu 2. třetiny se hned prosadil Kyc po nahrávce Pawlase, v závěru ještě pálil na 3:1 Kočí. Celá prostřední část byla otřesná a pro oko diváka uspávající. V přestávce před 3. třetinou dostali kluci trošku kartáč, aby se vzpamatovali a začali zase hrát. Třetí třetina nám už nic neukázala a tak jsme brali celkem utrápené vítězství za 3 body.

Rožnov – Slovan 1:3

Zápas proti Frenštátu:

Tento tým je předposlední v tabulce a tak vždy může překvapit. Naše začátky proti takovému soupeři jsou jak z čítanky, milion střel ale málo branek. 1. třetinu jsme vyhráli 2:1, ale mocná převaha Slovanu nešla zas až tak znát. Na začátku prostřední části dokázal Frenštát vyrovnat na 2:2. Naopak Slovan ještě přidal další 2 branky. Podotkl bych, že nás opět pískali 16ctiletí rozhodčí, kteří hrají o ligu níže (liga dorostu). Takže jak asi víme, vysoké sebevědomí a teorie chaosu. Tento chaos si odpykal i Filip Kočí, který inkasoval dokonce desetiminutový trest. 3. třetinu jsme si už pohlídali v poměru 4:0. V tomto zápase dal svoji první branku Honza Pawlas, a aby to nebylo málo, přidal k tomu hned další, takže pochvala. Bodové hody Kyce a branky Kočího zařídili konečný výsledek se třemi body v tabulce.

Mistrovský titul Nám utekl pouze o 2 body. Tuto sezonní prohru připisujeme úplně jiným zápasům. Myslím si, že v takovém případě hodně hrají velkou roli ztracené body s Petrovicemi a Opavou, které jsme měli jasně porazit. Sezonu jsme tak zakončili na krásném 2. místě se 49 body za 20 zápasů (16 výher, 3 prohry a 1 remíza, 117 vstřelených branek, 62 obdržených).

Děkuji za sezónu, příští rok budeme ještě silnější!!!!

Matěj Smeták