15. kolo dorostenců, které odehráli na Sareze

Zápas proti Opavě:

Do zápasu jsme nastupovali s velkým respektem, jelikož jsme věděli, že Opava nám sebrala všechny 3 body z předchozího duelu. Na hráče bylo apelováno, aby podali 100% výkon a nevypustili žádný souboj.

Do 1. třetiny jsme vstoupili přímo parádně, ve 22 vteřině skóroval na 1:0 František Kyc a hned o minutu později zvyšoval na 2:0 David Třetina. 2 část už  tak dobrá nebyla, po zbytečném fatálním faulu Filipa Kočího jsme dostali branku ze soupeřové přesilové hry. Matěj Kravčík dokázal zvýšit pěknou střelou na 3:1, ale v zápětí jela Opava nájezd a ten proměnila.

Po tomto momentu se Opava dostala do varu, začala napadat a věděli jsme, že to bude ještě drama. Začátek 3. třetiny dokázala Opava vyrovnat, my jsme dokázali jen odpovědět opět faulem Františka Kyce a to Opava trestala až na 4:3. V polovině třetiny jsme dostali šanci přesilové hry a možnost vyrovnat utkání, ale místo toho opět Filip Kočí druhým faulem v utkání v naší výhodě šel na 2 minuty na trestnou lavici. Ve hře 4 na 4 jsme dostali branku a vypadalo to, že utkání je zpečetěno. Vzali jsme si time-out a snažili jsme se uklidnit, a ještě to zkusit.

Přímo u vhazování rozhodčí otočil v náš prospěch a věnoval nám volný úder z poloviny hřiště za špatné postavenou lopatu soupeře, to se ale nelíbilo trenérovi hostí a sprostě vynadal rozhodčímu, za oplátku byl vyloučen do konce utkání. Možnost přesilovky 4:3 a konečně zakletý Patrik Charvát prolomil střeleckou smůlu nádhernou střelou do víka a vymetl všechny pavučinky.

O minutu později opět zkrat v naších hlavách a vyloučení Honzy Pawlase za vražení. Opravdu tomu nerozumím, že vůbec něco takového můžeme udělat, když potřebujeme hrát na míčku a přidat branky. I když v oslabení, tak si vzal poslední slovo František Kyc, který hraje letos ve skvělé formě, vyrovnal utkání na 5:5 a 40 vteřin před koncem krásnou střelou zvýšil skóre a nastavil tak konečný vítězný stav utkání na 6:5. Slovan Havířov tak bere 3 body a my oplácíme porážku z prvního duelu.

Opravdu jsem z tohohle utkání hodně smutný, za naše zbytečné fauly a nedisciplinovanost. Jediné pozitivum je to, že jsme dokázali na konci zabojovat a urvat body a v neposlední řadě výborný výkon Vernarského, který chytil několik jistých branek soupeře.

Zápas proti Třinci:

Utkání bylo hodně opatrné, ale ve vysokém tempu. Třinec porazil našeho rivala v boji o mistra ligy Paskov a ukázal tak, že se s ním ještě musí počítat a to potvrdil i s námi. V 1. třetině jsme vedli střelou Ondřeje Kravčíka 1:0, po zahájení druhé části si vzal opět slovo David třetina, který byl vyslán na chvíli do útoku, nezklamal a zvyšoval už na 2:0. Dvě minuty před koncem třetiny si Třinec pěknou akcí, vynutil snížení stavu na 2:1 a v tu chvíli začalo pekelné drama.

Na začátku poslední třetiny zvyšoval Kyc na 3:1. Poté přišlo nesmyslné vyloučení Kočího, který šel do brejku na soupeřovu branku a po držení míčku, byl vyloučen za sekání. K tomuhle bych podotkl, že utkání pískali dva šestnáctiletí kluci, kteří hrají dokonce o ligu níže, a jeden z nich dokázal na mě vykřiknout, ať si přečtu pravidla. Asi ale netušil, že já florbal hrál už v době, kdy on nebyl ještě na světě.

Samozřejmě Třinec přesilovku využil a následně i dokázal vyrovnat na 3:3. V posledních minutách, došlo opět k několika sporným situacím, které za mě, měly být potrestány na 2 minuty. (Na příklad rozhodčí tvrdil, že je dovoleno stát v malém brankovišti otočený čelem k brankáři a bránit mu ve výhledu a dokonce podotkl, že mu může rukama i zakrývat masku, já jsem s tímhle tvrzením nesouhlasil a opět jsem byl vyzván, abych si přečetl pravidla). Já tomuto rozhodčímu doporučuji, ať se raději na to vykašle a zkusí změnit sport.

Konec utkání byl v našich rukou a dostali jsme se do několika šancí, kdy jsme mohli ještě urvat 3 body. 10 vteřin před koncem šel do brejku Fusek s Kycem a druhý jmenovaný netrefil okrytou klec. Po utkání v dobrém tempu nakonec bereme 1 bod.

Trenér Matěj Smeták

Více fotek najdete na tomhle odkaze !! Fotograf Dali Bor Walk Photo Graphy