/* Error on https://tjslovanhavirov.cz/wp-content/plugins/feeds-for-youtube/css/sb-youtube-free.min.css?ver=2.2 : Something went wrong: cURL error 28: Operation timed out after 7000 milliseconds with 0 out of -1 bytes received */

4 body? Taky body!!

Junioři o víkendu odehráli 14. kolo ligy a oba zápasy se konaly v Krnově. Našimi soupeři byli kluci z Uničova a nedaleké Opavy. Zápasy se hrály spíše v odpoledních a večerních hodinách, takže si hráči nemohli stěžovat na to, že by se nevyspali a mohli do utkání dát vše. Jak to tedy dopadlo ?

Zápas proti Uničovu

Velice fyzicky připravený soupeř s kvalitním brankářem. Nás čekal velice těžký úkol, posbírat body a posunout se směrem nahoru v tabulce. První třetina začala z našeho pohledu kvalitně, byli jsme naladěni na dobré vlně ještě z prosincového kola na Dubině. Zasypávali jsme soupeřova brankáře jednou střelou za druhou. Kvalitní brankář a náš pech zabraňovali k tomu, abychom dali branku. Asi jediné co Uničov předvedl v první třetině, bylo, že vyhodil míč do našeho obranného pásma, ten se odrazil od zadního mantinelu před branku a Uničovský útočník dorazil míček za Pastrňákova záda.

Druhá třetina opět na našich hokejkách, ale pořád ne a ne tam padnout, kluci měli strašně moc šancí, ale nedokázali se prosadit. Druhý Uničovský gól padl z přečíslení na naší polovině a do třetice naše chyba a nepřistoupení k soupeřové střele. Stav 0:3 dával klid Uničovu, ale my jsme přitlačili na pilu. V závěrečném dějství  jsme stáhli na 2 lajny a začali bušit. Hned ve 3 minutě už prolomil smůlu Drong po přihrávce Kočího a o 2 minuty později snížil Kyc a poslal svůj tým do varu.

Uničov se začal bát o výsledek a byl čím dál víc nervóznější. My jsme věděli, že to jde a makali jsme víc a víc. Rozhodčí odpískal přesilovou hru a věděli jsme, že je to naše šance na srovnání. Po 16cti vteřinách si vzal Kryštof Fusek míč a takzvaně na hada neboli jak bylinková koupel projel hřiště, sám krásně zakončil a srovnal na 3:3. Zbývalo jen pár minut do konce a my jsme zasypávali soupeře, střelami i tlakem. Stačilo by nám ještě pár minutek navíc a otočili bychom úplně. Pro Uničov štěstí, že bral bod, pro nás ztráta. Každopádně hezké utkání, kluci potvrdili formu a to, že mají navíc.

Zápas proti Opavě

Hned v úvodu utkání začala střelecká smršť a už v 2. minutě rozvlnil síť Kočí, ve 4. minutě krásně přidal branku Hloušek po přihrávce Sojáka. Toto duo si to zopakovalo za 8 vteřin znova a bylo to 3:0. Opava v tu chvíli byla trošku rozložená a nevěděla, kde jí hlava stojí. Kontaktní branku dal Sembol, ale nebylo mu to moc platné, protože na 4:1 zvýšil pěknou střelou Matěj Kravčík a na 5:1 individuálním sprintem Šimon Bartoš. První třetina hodně povedená a střelecká.

Ve druhé třetině jsme šli do tlaku a v přesilové hře přidal branku Drong, ale najednou jak bychom se ukojili a přestali hrát. Absolutní ztráta koncentrace, zpomalení hry, bez důrazu, bez motivace. Tohle je klasika, když nemusíme, nepřidáme. Dvě slepené branky dali šanci Opavě pořád bojovat a tak jsme prostřední dějství prohráli v poměru 1:2. Trošku zvýšený hlas a už to šlo lépe, zápas v našich rukou a na našich hokejkách. 3 branky v závěrečné třetině Hlouška, Matěje Kravčíka a z přesilovky Sojáka zakončili utkání. Stav 9:3 pro Slovan a další důležité body do tabulky.

Výborné výkony brankářů, jak Pastrňáka proti Uničovu, tak Vrby proti Opavě, která také dokázala pokousat. Neměli jsme to vůbec jednoduché. Doufám, že pojedeme ve stejném tempu, pořádně trénovat, makat, dřít a jet na krev!!

Matěj Erbs