4. kolo Play-off

Velice dramatický zápas vyvrcholil až v samotné 3. třetině, kdy konečně začaly padat branky. Průběh první a druhé třetiny byl stejný. Oba týmy si vytvořily vyložené šance, které neproměnily. Ve druhé třetině měl každý tým možnosti přesilovky, které nevyužili. Opravdu povedené akce obou týmu bohužel neskončili gólem. Velice dobrá atmosféra obou táborů, kdy fanoušci Opavy přijeli v hojném počtu.

Chleba se lámal až ve 3. třetině, kterou začala lépe Opava. Šebesta vstřelil gól po 24 sekundách hry. Slovan zabral a během 5 minut zápas otočil. V oslabení vystřelil ze svého klasického výjezdu Erbs a samostatný únik proměnil Charvát, kdy si položil gólmana hostí. Opava poté dostala možnost hrát přesilovou hru, kvůli nedovolené vzdálenosti a po hezké křižné přihrávce srovnal Klimscha.

V 53. minutě mohl zápas zlomit na svoji stranu Hodulík, který nevyužil zaváhaní obrany a trefil pouze tyčku. 57. minuta a Opava vstřelila gól nohou, který nemohli uznat. Zbytečná radost Opavy, ikdyž každý to mohl vidět jinak ze svého úhlu. Stav stále vyrovnaný a do konce už moc času nezbývá. Opava čekala na poslední sekundy zápasu, ale nic z toho. Šlo se do prodloužení.

Proloužení toho moc nenabídlo kromě jedné šance Opavy, kdy dokázali využít skulinky v obraně Slovanu, ale soupeř minul bránu. Dvě standartky ze středu pro oba týmy. Timeout, který nevyužila na jedné straně Opava a na druhé straně Slovan. Oba týmy minuly bránu. Nerozhodnutý stav setrval a přišli nájezdy.

1. série Slovan Zbořil proměnil x Opava Šebesta neproměnil
2. série Slovan Kozelský proměnil x Opava Klimscha neproměnil
3. série Slovan Erbs proměnil x Opava Gebauer proměnil
4. série Slovan Charvát neproměnil x Opava Malina neproměnil

Slovan vyrovnává sérii díky výhře v nájezdech a posílá zápas do rozhodujícího utkání, které bude 8.3. v 18:00 v Opavě!!!!