Áčko v Třebíči

Muži o víkendu hráli meziměstské derby s Petrovicemi, které se odehrálo na domácí hale na Slavii. Zápas se nevyvíjel pro Muže vůbec dobře. V první třetině měli možnosti dvou přesilovek, které bohužel nevyužili. Naopak ve hře 5na5 dostali 2 góly. Při hře 4na4 se dokázal prosadit Brija po nahrávce Hodulíka. První třetinu Muži prohráli 1:2. 

Během druhé třetiny se obrátila štěstěna proti nám a soupeř během 3 minut hry dokázal odskočit na dvoubrankový rozdíl. Trenér Erbs potřeboval uklidnit hru, proto si vzal timeout, který trochu uklidnil muže a nakopl. Světlou chvilku třetiny si vzal na sebe Stibor, který vstřelil gól po sólo akci. Bohužel do konce třetiny, udeřily Petrovice ještě dvakrát. 

Začátek třetí třetiny a trestné střílení pro muže. Fusek předvedl zase svoje koupelny a snížil stav 3:6. V průběhu třetí třetiny se toho moc nedělo. Hra se přelívala ze strany na stranu, ale nic z toho. Petrovice ještě přidaly jeden gól a hlídali si výsledek. 
Komentář trenéra Erbse: Mohl bych napsat příběh, možná i knížku, o tom, jak se to má dělat a nemá dělat. Nikdy jsem nebyl talent, a vše jsem si na hřišti vydřel. Každý souboj, každou vteřinu v zápase, jsem nepřemýšlel, nad ničím, než být lepší než soupeř, vyhrát každý míček, každý střet u mantinelu, odbránit střídání, celkově komplexně pomoct týmu. Asi mě musí kontaktovat Bez frází… abych řekl co je tahle generace zač. Jsem smutný, strašně smutný, jak někdo může pohrdat sportem, pohrdat svým spoluhráčům, pohrdat týmu. I kdyby jsme měli Josého na laviččce spolu s jeho mentálním trenérským štábem, naši hráči by stejně přemýšleli v době předzápasové o tom, kam půjdou večer si sednout na aperitiv. Škoda, že již nemám ani jedno koleno, jinak bych tam nechal po dobu 60 minut vše. Snad se někdo zamyslí, nepředpokládám však v to … Děkuji těm, kteří když tam jdou, nechají tam hlavně srdce. Těch je ale málo … 

Konečný výsledek 3:7 pro Petrovice. 

Další zápas odehrají Muži v sobotu v Třebíči. Zbývají nám 3 zápasy do konce sezóny a Muži potřebují bodovat. Třebíč se zatím drží na předposlední pozici. Naposledy bodovali za 3 body v listopadu, kdy porazili Mvil. První zápas s Muži vyhrál Třebíč. Na domácí půdě nás porazili 6:7. Doufáme, že se Muži nahecují k lepším výsledkům a povedou se jim poslední 3 zápasy před koncem základní části.