Boj o playoff

Ve 21. kole Národní ligy Východ se v zápase pravdy utkal domácí tým Slovanu Havířov proti soupeři z nedaleké Opavy. Hosté měli v tabulce tříbodový náskok a v případě výhry by už slavil postup do playoff. Domácí tým měl tudíž nelehký úkol a to získat plný počet bodů pro vykřesaní naděje do posledního kola.

Zápas měl velmi opatrný úvod a první a ukázalo se hned vzápětí že důležitou chybu udělali hosté. Za bránění ve hře si šel odpočinout Pavela a domácí tuto výhodu okamžitě využili. Chalupa našel zcela volného Zíku na středu, který touto přihrávkou nepohrdnul a zavěsil, 1:0 pro Slovan. Do konce první třetiny pokračovala taktická opatrná bitva bez snahy udělat chybu. Nakonec se štěstí usmálo i na hostující tým, který šťastným odrazem o tělo bránícího hráče srovnal stav na 1:1.

Celá druhá třetina až do 35min patřila Opavě. Byla silná na míčku, zvýšila agresivitu, šance střídala šanci a jen díky výbornému Renzovi se soupeř nedostal do většího odstupu ve vedení. Celkem lacinou branku vstřelil z půlky hřiště Kocur přes bránícího hráče, 1:2. A když se v další šanci ocitl před domácím brankářem osamocený Rychlý, bylo to již 1:3. V této chvíli byli domácí hráči na samém dně. Z něj je dostal krásnou brankou Chalupa, kdy bekhendem provětral pavučiny v horním rohu, 2:3. Následně ho brankou napodobil nejlepší hráč utkání Kozelský a díky těmto dvěma slepeným brankám se šlo do kabin za nerozhodného stavu 3:3.

Do poslední třetiny vstoupily oba týmy jak jinak než opatrně s trpělivou rozehrávkou, poctivými obranami a výbornými gólmany. Menší výhodu ve skóre přinesla další pěkná branka bekhendem z hole Posselta, 4:3. V této chvíli se hráči Slovanu uvolnili a získávali více ze hry. Další gól Daniše nebyl uznám pro příliš rychlé rozehrání po faulu. Z následné akce pak opět vyučovali hráči Opavy a drama pokračovalo, trefil se nejnebezpečnější hostující hráč Dzierža výjezdem od mantinelu a střelou přes nekvalitně bránícího beka. Další branku vsítil ze standardní situace Kozelský, kterému přihrál Daniš, 5:4. I přes narůstající skóre a blížícímu se konci zápasu se stále hrálo opatrněji. V nestřeženém okamžiku daroval dvoubrankové vedení domácímu týmu Tomica, který vymetl veškeré pavučiny z ostrého úhlu střelu tahem. Běžela 55min a hostující lodivod Segeťa si vzal oddechový čas. Opava začala hrát osobně a svou hru maximálně otevřela. Tři minuty před koncem snížil po výborně vyřešené situaci do prázdné brány Gebauer, kterému míček naservíroval špílmachr Klimscha. Zbytek zápasu domácí svými těly odbránili a získali veledůležité tři body.

Před posledním kolem, kde o playoff bojuje Slovan a Opava, bude rozhodovat vzájemný zápas, ten má Slovan lepší. Opava hraje na domácím hřišti s Kopřivnicí, která se bude snažit vyhoupnout na třetí pozici. Slovan se utká v derby s Torpedem. Matematika je jasná, v případě prohry Opavy je playoff jisté, pokud získá opava jakékoliv body, na ty musí Slovan odpovědět stejně. Máme se tedy na co těšit.

Komentář domácího trenéra Petra Skácela: Děkuji svému týmu za přístup a nasazení. V rozhodujících chvílích se v zakončení přiklonilo štěstí na naši stranu. Zápas byl vyrovnaný a rozhodne se v posledním kole. Děkujeme soupeři za kvalitní utkání. Komentář hostujícího trenéra Roberta Segeti: Naprosto vyrovnané utkání, z naší strany to nebylo nejhorší, ale něco tomu scházelo. V rozhodujících okamžicích se střelecky prosadili domácí a to rozhodlo.