Bronz pro mladší žáky

Mladší žáci odehráli další turnaj v Opavě, kde se utkali s domácí Opavou, FBC Ostravou, Bohumínem a Petrovicemi. Do Opavy jsme odjeli v trochu jiné sestavě kluků a holek. Chtěli jsme vzít více kluků a holek z elévků, aby si vyzkoušeli florbal na velké hřiště. Turnaj jsme si přijeli užít a poprat se o nějaké umístění, což se nám i nakonec povedlo.

Odehráli jsme 2 těžká utkání proti FBC Ostrava a proti Opavě. Nestíhali jsme bránit hráče a zavírat střed hřiště, aby se soupeř nedostával tak snadno k naší bráně. Spíše naopak, někdy to vypadalo, že jsme se snažili soupeři uvolnit prostor pro skórování. Oba zápasy jsme prohráli bohužel, i když jsme FBC zavařili pod kotlem, když jsme snižovali na 2:3 díky trestnému střílení, ale nedokázali jsme vstřelit 3. gól. Ten by možná soupeře zlomil a my bychom mohli otočit vývoj zápasu.

Naopak zápasy s Bohumínem a Petrovicemi byly jiné, už jen tím že jsme tyhle zápasy vyhráli. Snažili jsme se hrát svoji hru v klidu, střílet neustále na bránu, uvolňovat se v prostoru. Bránili jsme jejich hráče zodpovědně, ale to nám nestačí hrát jen 2 zápasy ze 4 dobře. Musíme s e koncentrovat ve všech zápasech. Máme zase co zlepšovat do příštích turnajů. Kluci se pomalu zvedají, důležité je, že je to samotné baví a jdou si za svým.

Musím všechny pochválit za bojovnost. Hlavně elévy, kteří přišli poprvé na turnaje, jako jsou Fanda nebo Klára. Budeme se snažit zlepšit naši obrannou hru a do příště být zase o trochu lepší!!!

Jakub Mrózek