Bronzový úspěch mladších žáků

První letošní turnaj sehráli mladší žáci v Ostravě 18.1. Na turnaj přijely týmy z Horní Suché, Bohumína, Štěpánkovická Letka a pořádající MVIL Ostrava.

První zápas nás čekal s pořádajícím MVILem. MVIL měl jasnou výškovou převahu a bohužel jsme se zalekli. Možná to bude i tím, že se zápas odehrál pro některé příliš brzo a nebyli zcela vyspaní. Celý zápas měl jasně ze hry MVIL, ale my jsme dokázali bránit výtečně a čekali jsme jen na příležitost k protiútoku, které se objevovali postupem času. Měli jsme obrovské šance, ovšem bránu jsme trefili pouze 3 x za zápas a z toho jsme dali jedenu branku. MVIL měl těch střel daleko více, které se Ondra Hlaváček snažil zneškodnit co nejvíce, ale bohužel nemůže chytit vše a za své záda pouští 2 branky. Zápas prohráváme 2:1.

Do druhého zápasu jsme vstoupili proti Štěpánkovické Letce. Letka od začátku čekala na vlastní polovině a my jsme nemohli najít recept, jak se přes tento beton dostat. Podařilo se nám to párkrát a dali jsme 2 góly, ale to bylo z naší strany vše. Pak jsme začali dělat vzadu hrubé chyby, nepřesné nahrávky a to nás stálo zápas. Letka vstřelila poměrně 2 jednoduché góly a stav byl vyrovnaný. Do zápasu se dostal i náš nový brankář, který si zkusil zachytat svůj první zápas. Zápas prohráváme 8:2.

Jako třetí sobotní soupeř se proti nám postavil Bohumín. Kluci z Bohumína měli opět výškovou převahu, ale tentokrát jsme se jich my nezalekli. Po první polovině vyhráváme dost vysokým rozdílem. Hráči byli se zápasem spokojení, že už to tak nějak dohraje, ale zápas se hraje na dvě poloviny. Bohumín vycítil příležitost k tomu, aby něco udělal se zápasem a nastřílel nám nějaké branky. Zápas sice vyhráváme, ale z našeho pohledu to byla strašná podívaná.

Poslední zápas jsme sehráli proti Horní Suché. Po celou dobu turnaje jsme se všichni těšili, až si proti sobě zahrajeme. Kluci se hecovali po celou dobu turnaje, že oni porazí nás a my je. I díky skvělým brankám Nikolase Hlaváčka zápas vyhráváme rozdílem jednoho gólu a můžeme si užít vydřené a vybojované 3. místo.

Na zápas jeli převážně elévové, kteří přijeli sesbírat nějaké zkušenosti, a mohu říct, že jich nebylo zrovna málo. Musím všechny pochválit za bojovnost a vytrvalost, i když to místy nebylo jednoduché. Snažíme se, aby si pomalu zvykali na velké hřiště a neměli takový problém do budoucna. Z turnaje si odvážíme sice třetí místo, ale za předvedený výkon jsme klidně mohli pomýšlet o trochu výše. Děkuji všem za účast a za předvedený výkon.

Lukáš Rada