Další druhé místo pro přípravku

V neděli 5.1. 2020 vstoupila naše přípravka do Nového roku turnajem na domácí půdě. Z důvodu velkého množství omluv těsně před začátkem turnaje jsme do turnaje museli nastoupit pouze se šesti hráči a jedním brankářem.

První zápas nás čekal tým Paskova. Ze začátku zápasu s námi hrál soupeř vyrovnanou partii, aspoň podle skóre na hrací tabuli. V průběhu zápasu jsme díky vysokému a kvalitnímu napadání soupeře téměř k ničemu nepustili a zápas se prakticky odehrával převážně na polovině Paskova. Kvalita se projevila na naší straně a při závěrečném hvizdu rozhodčího na tabuli svítilo skóre 9:3 v náš prospěch.

Další utkání nás čekal tým z Jablunkova se kterým máme zkušenosti z úvodu sezony, kdy jsme soupeře podcenili a brali pouze bod. Tentokrát trenéři apelovali na své hráče ať k utkání přistupují zodpovědně a ať soupeře k ničemu nepouští. Naši svěřenci splnili úkol na jedničku a opět jsme brali tři body. Zápas skončil výsledkem 14:3 pro nás.

Před následujícím střetnutím už hráči věděli, že jestli porazí Letku Ostrava tak máme jisté druhé místo. Soupeř prokazoval svou kvalitu když se v úvodu zápasu dostal do vedení 2:0. Kluci ale ukázali bojovné srdce a zápas se pomalu začal otáčet na naši stranu. Skvělý, bojovný výkon podpořený vynikajícím gólmanem Maxem se odrazil na skóre 7:4 pro Slovan.

No a bylo to tady, zápas na který kluci a trenéři celý den čekali. Po zatím 100% turnaji nás čekal silný tým 1.SFK Havířov. Jak hráči, tak trenéři věděli že nás nečeká nic jednoduchého ale taky nic nemožného. Do zápasu jsme nevstoupili ideálně když krátce po úvodním vhazování jsme prohrávali 1:0. Nic se neděje a jedeme dál, soupeř nás po většinu zápasu tlačil a nenechával nás si vytvářet střelecké příležitosti. Když se k míčku dostal někdo z našich technicky vyspělejších hráčů tak jej soupeř okamžitě zdvojoval a nenechal střílet. Po většinu zápasu se hrálo na naší polovině a jediná možnost ke skórování byla z rychlých protiútoků, což se následně povedlo, když jsme vstřelili 3 góly. Nicméně v polovině zápasu jsme prohrávali pouze 5:3 a naděje stále žila. Bohužel soupeř v druhé polovině zařadil na vyšší rychlostní stupeň a přidal ještě 4 góly. Konečné skóre tak bylo 3:9 pro 1.SFK Havířov.

Naši kluci tedy brali krásné druhé místo a trenéři byli velice spokojeni s výkonem na tomto turnaji. Na závěr patří velké poděkování rodičům, kteří hráčům vytvořili skutečně famózní atmosféru a taky našim trenérům M. Vylagalovi, D. Kuklovi. D. Třetinovi a V. Vášovi…