Další víkend juniorů

Junioři minulý víkend odstartovali první dvojzápas s Brňany. První zápas s Hattrickem junioři padli. S Gullivery to ovšem byla jiná jízda, kterou na svoji stranu urvali naši junioři v závěru utkání. O celém víkendu jsme se pobavili s trenérem juniorů.

Komentář Matěje Erbse k prvnímu zápasu:
Na zápas proti Hattricku jsme se velice těšili, byli namotivováni a připraveni. Avšak narazili jsme na hodně tvrdý mantinel v podání zkušenosti brněnských hráčů. Sice jsme šli do vedení 1:0, ale následovaly 2 šílené třetiny. Naše neustále fauly, nás nutili hrát v oslabení, a Brno přesilovky využilo na 100%. I když jsem na kluky apeloval, aby si dávali pozor na zbytečně fauly zezadu, a ještě na soupeřovy polovině, tak stejně se tak nestalo. Dorazil nás až gól ve vlastní přesilovce. Po druhé třetině stav 8:1 a bylo po zápase.
Do třetí třetiny jsme šli tedy s čistou hlavou, a bylo to znát. Kluci zapomněli na výsledek, začali hrát to co jsme si v kabině řekli, rozehrávka, bojovnost a tak dále. Pozitivní věc však byla odmakáná třetina, která skončila remízou 1:1. V této třetině se rozchytal i na neděli Lukáš Vernarský, který po 2 třetinách střídal právě Lukáše Vrbu. Kluci si užili premiéru v extralize, avšak nešťastně. Okamžitě po zápase jsme si promluvili, našly chyby, věděli jsme, co musíme dělat jinak a těšili se na neděli.

Komentář Matěje Erbse k druhému zápasu:
Druhý den, druhý zápas v historii extraligy juniorů a soupeř na domácí palubovce, již konečně na Slavii, Gullivers Brno. Opět velice technický tým, s dobrou myšlenkou a koncovkou. Naše první třetina opět jak na houpačce, šli jsme do vedení, ale absolutně bez kontroly míčků, založení útoku, obrany, nebylo tam snad nic pozitivního.
Po velkém zvýšení hlasů v kabině po první třetině a jasně daným pokynům, díky bohu hráči začali dělat to, co trénujeme několik měsíců. Začátek druhé třetiny Brno sice začalo presovat, ale po pár minutách to vzdalo. Od té doby jsme byli neustále na míčků, hráli svoji hru a postupně si dokráčeli pro 3 body. Chválím kluky za poslední dvě třetiny, i když závěr zase s odřenýma ušima. Gólové hody přidal Kyc, Hecl i Kočí a skvělý výkon v bráně zase Vernarský. Děkuji klukům za první výhru a už se těšíme do Zlína, kde se budeme snažit uspět.

Další zápasy hrají junioři o víkendu venku proti Zlínu a opět Hattrick Brno. Uvidíme, jak se s tím chlapci poperou a snad nám přivezou i nějaké body kromě Baťových dřeváků.