Derby juniorů

Zápas proti Torpedu Havířov

Už 14 dní před zápasem se ve vzduchu nesla bouřlivá atmosféra a jelikož kluci z obou týmu se dobře znají, nenechali si to pošťuchování jen tak. Na zápas jsme se všichni hodně těšili a měli jsme radost z tak velké divácké návštěvy, která tomu přidala.

Ve 3 minutě se prosadil individuální akcí Šulc, následně jsme ale dokázali odpovědět, skvěle rozjetou mladičkou lajnou na jejíž konci byl skórující Ondra Kravčík. Torpédo dokázalo výšit na 2:1 a ještě k tomu v naší vlastní přesilovce Febrem na 3:1. Přesilovou hrou jsme dokázali snížit na 3:2, kdy snížil Kyc a hned další přesilovku jsme využili a Drong vyrovnal na 3:3. Bylo to hodně divoké utkání, šance na obou stranách, však šla vidět zkušenost některých hráčů Torpéda, kteří nastupují stabilně v 1. lize a jsou oporami již v mužském A týmu.

Druhé třetiny nemáme nejlepší a proto soupeř využil našich chyb a trestal až 3 brankami. Jediné světlo v poloviční části přinesl pěknou střelou Soják, kdy využil opět přesilovou hru.

Poslední část zápasu opět nehrála podle našich not a Feber dovršil svůj hattrick a nepříjemný stav pro Slovan v poměru 7:4. Nenechali jsme nic náhodě, hodně času před námi a ještě více chuti bojovat. Tenhle úkol si vzal do svých rukou Těšínský sniper Orlovský, kdy krásnými dvěma brankami snížil stav na 7:6, a myslím si že v tuto chvíli se začal lámat zápas na naší stranu.

Slovan byl nahecovanější a měl větší chuť. Mám vždy dojem, když kluci cítí, že už to bude dobré, přestanou úplně hrát, jedna taková chyba a opět jsme po brance Kutáčka prohrávali 8:6. 3 minuty před koncem ještě snižoval výborně rozjetý Kyc, hra v 6 lidech ale vyrovnání nepřinesla. 3 body z Havířovského Derby si tak odváží Torpédo. Za sebe můžu říct, že to byl super zápas, hodně jsem si to užil, protože kluci šlapali na 200 %. Malinko mě mrzí, že tuhle práci neodvádí i v jiných zápasech, ale to tak prostě někdy jev tom derby. Už se těšíme na odvetu a opět na tu skvělou atmosféru.

Zápas proti Přerovu

Všichni jsme moc dobře věděli, jak tento zápas bude asi vypadat. Kluci byli vyšťavení, bez chuti a bez bojovnosti, protože všechnu florbalovost si nechali na zápase s Torpédem.

I když jsme v 1. třetině dokázali vést 2:0 po brankách Sojáka a Kyce, ospalejší utkání jsem však neviděl. Přerov hraje letos v dobré formě a určitě nám nechtěl dát nic zadarmo. I když výsledky mají slušné, v zápase jsme byli lepší my, ale tu chuť zas měli větší oni. Soupeř dokázal vyrovnat na 2:2, ale branky bratrů Vaška a Františka Kyce, nám přinesli klidné vedení 4:2. Tohle bylo asi vše, co jsme v zápase předvedli, místo toho abychom si udrželi výsledek a pohlídali si to, některé hráče jsem sledoval, jak by byli poprvé na hřišti. Dost mě mrzel přístup některých jak před zápasem, tak i v přípravě před jednotlivým utkáním a samotném probíhajícím ději. Ztráty míčku, efektivita a důraznost tak na 20 %, bojovnost 0,0 nic !

Poslední třetina jasně pro Přerov, kdy viděl, že působíme absolutně odevzdání, a jak bývá našim zvykem, jsme přece nejlepší, my nemusíme makat celý zápas. Utkání jsme stáhli 5 minut před koncem na 10 nejlepších lidí a nevím co si v tu chvíli ti hráči mysleli, ale byli jak kuželky a Přerov dokázal vyrovnat až do prázdné branky. Jasné 3 body ztracené opět v závěru jak v zápasu se Štenberkem. Jsem z tohodle strašně smutný, protože jestli to je někomu jedno, tak mi určitě ne. Za 4 utkání mít 2 body, to at se na mě někteří nezlobí.

Je třeba se poučit, odrazit ze dne a makat dál. Někteří by se měli zamyslet nad přístupem, koncentrovaností a přípravou na zápas. Děkuji

Matěj Erbs