Dohrávka a další kolo starších žáků

24.2. se odehrálo kolo starších žaku na domácí hale Slavie

Prví zápas nás čekala Karviná, tabulkově slabší soupeř. Kluci byli vyhecovaní a šlo vidět, že nastoupili do zápasu pro jasné 3 body, ale opak byl pravdou. Kluci přece dokázali vstřelit hned ve 2 minutě 1.třetiny gól, ale to byl poslední v téhle třetině a šlo vidět, že to nebyl od nich 100% a sebejistý výkon.

Po první třetině jsme si řekli pár slov a naše hra se zlepšila, rychlý útok na bránu a hodně střelby, ale bohužel spousta jich letěla nad bánu.

Druhý zápas nás čekaly Petrovice a kluci věděli, že to bude úplně jiný zápas.

V šatně před zápasem jsme si řekli, že musíme podat o 100% lepší výkon jak proti Karviné a pár dalších pokynú ohledně taktiky.

Kluci nastoupili do zapasu s daleko větší chutí pro body a dodržovali taktiku jakou měli. Zápas pro oko diváka byl velmi pěkný.

Soupeř hrál proti nám beton a dostat se k jejich bráně bylo obtížné. Jejich gólman měl snad životní formu a vytáhl nám minimálně 5 jasných gólů .Kluci to ale nevzdali a dokázali soupeře po krásném výkonu porazit 3 : 2.

28.2 nás čekala dohrávka proti Florbal Exelsior  Havířov.

Kluci už na začátku zápasu věděli, že to bude obtížný zápas, ale i tak už v šatně šlo na nich vidět, že si chtějí jít pro 3 body a potvrdit zatím svůj 100% bodový výkon ve všech zápasech.

Na zápas jsme přijeli o hodinu dříve, at‘ se pořádně připravíme takticky i fyzicky. Před zápasem jsme si řekli ještě pár taktických pokynů a šlo se na věc.

První minuta zápasu byla z obou stran opatrná, ale už ve 2 minutě se nám podařil vstřelit gól a šli jsme do vedení. Soupeře jsme nepustili skoro k ničemu. V páté minutě jsme přidali další gól a drželi si jistotu na florbalce. Perfektní výkon zakončil 1. třetinu pro náš prospěch 2 : 0.

Ale to samé se nedá říct o druhé třetině. Soupeř na nás zatlačil a kluci začali dělat plno chyb. Několik minut jsme nemohli rozehrát aniž by jsme ztratili míček na polovině. Soupeř brzo vyrovnal a po pár minutách se dostal do vedení. Kluci si naštěstí uvědomili svoje chyby a zachvíli  přidali gól. Druhá třetina přece pro nás skončila prohrou 3:2, ale celkově vyhráváme 4 : 3.

Přišla 3. třetina, snad ta nejhorší část. Na obou stranách šla vidět nervozita a každý dělal chyby. Hráli jsme pěkný florbal a tlačili jsme se pořád do soupeřovi branky. Stačily nám 2 chyby a bylo srovnáno, ale kluci to nevzdávali a pořád tlačili na soupeřovu bránu a podařilo se v čase 34:46 vstřelit gól a dostat se do vedení a pohlídat si ho až do konce a tak ziskat cenné 3 body a držet se na 1.přičce se 100% úspěšností.

Myslím si, že si kluci vyzkoušeli atmosféru několika desítek fanoušků a následný tlak, který se na nich podepsal. Kluci se báli hrát svoji hru ne, že by z půlky byli nervózní, ale z velké většiny se dostávali do herních situacích, které nedokázali vyřešit, a proto také přišly chyby a zbytečné góly. Musíme zapracovat více na rozehrávce a na zakončení.

Děkujeme moc fanouškům, kteří přišli podpořit naše kluky na jakýkoliv zápas a doufáme, že do konce sezóny klukům forma vydrží.

Tabulka soutěže. 300% Slovan