Dorostenci hráli na Čeladné

Hodnocení zápasu s Vítkovicemi :

Do úvodního ranního zápasu jsme vstoupili podle našich představ, i když předzápasové nasazení a motivace u 90% hráčů nebyla absolutně znát. Jasné pokyny nic nevymýšlet a tlačit se do neustálé střelby, nakonec přinesly ovoce a hned v úvodu jsme vedli 1:0. Vítkovice naopak už od úvodu zápasu, měli v hlavách výhru, a to si myslím, že jim hodně uškodilo. Nesmyslně nás podcenili a my jsme naopak využili situace a šli do vedení až 5:1. Jasné dvě třetiny pro nás, ale to by nebyl florbal, kdyby nepřišlo nějaké to drama. Slovan viděl jasné 3 body a tak přestali hrát. Třetí třetinu jasně ovládli Vítkovice, které svým tlakem dokázali snížit pouze na rozdíl jediné branky. Chci hodně pochválit naše obránce, kteří zblokovali strašně moc střel, zaklekávali a nebáli se. V poslední řadě nám zachytal i brankář, který musel ustát tlak oslabení 6 na 4, jelikož jsme ještě v závěru byli vyloučeni. Nakonec štěstí na naší straně a vyloučený hráč vyběhl z trestné lavice pár vteřin před koncem a zpečetil naší výhru brankou do prázdné a získané body.

Hodnocení s Třincem:

Tým Třince podle mého názoru o dva levely lepší, jak tým Vítkovic, i když podle tabulky to rozhodně nevypadá, na hřišti to bylo jasně znát. Do zápasu jsme nakročili smolným gólem a hned v úvodu první třetiny prohrávali. Po celý zápas jsme hráli hodně zataženě a většinu času odráželi breakové situace soupeře, který je měl velice nebezpečné a z každé situace se snažil střílet. Třetí třetina ale na naší straně a podle mého názoru souboj dvou brankářů. Náš Marco Nicita polapil tak 5 jasných tutovek soupeře a pořad dával šanci klukům, ještě s výsledkem něco udělat. 4 minuty před koncem jsme prohrávali 2:0 a tak nebyl čas zbytečně čekat, odvolali jsme brankáře a pomaličku začali hrát v 6 lidech. Jasné dané pokyny vyvrcholili ke krásným šancím a můžu jen říci, že brankář soupeře v posledních 2 minutách, nám pochytal nejméně 5 jasných branek. Nebýt soupeřova brankáře, rozdělujeme si body. Ale i tak zápas hodnotíme pozitivně a je to jen zkušenost do dalších bojů.

 

Matěj Smeták