Dorostenci jsou blízko prvního místa a postupu do nevyšší soutěže

Včera odehráli dorostenci další dvě kola a to v nedalekých Petrovicích. Tentokrát pod taktovkou Jakuba Labuze jelikož hlavní trenér této kategorie Matěj Smeták si plnil hráčské povinnosti v Náchodě.

V prvním utkání nás čekali domácí Petrovice. Zápas byl dost vyhrocený ale také bojovný a vyrovnaný. Nikdo samozřejmě nechtěl prohrát a tomu odpovídal i průběh kdy týmy drželi hlavně jejich brankáři. V závěru se stala velice zajímavá věc kdy po střele našeho hráče F. Kyce padl gól ale došlo i ke zranění protihráče holí. Rozhodčí gól uznal ale poté na hřiště naběhl domácí trenér a začal pokřikovat na rozhodčí a gestikulovat rukama. Rozhodčí gól zrušili namísto toho následoval trest pro našeho hráče. Nicméně podle nás měl gól platit, protože došvih byl až po brance a pak měl následovat trest pro našeho hráče a také trest pro trenéra Petrovic který jako trenér pořadatel a zdravotník v jednom pobíhal po hřišti. Doplatili jsme tak na mládí rozhodčích ,kteří se mnohdy pod tlakem hráčů a trenérů nechají zbytečně zmanipulovat. V následném oslabení se však do úniku dostal jeden z našich a po sekyře následovalo trestné střílení ,které se nám povedlo proměnit a to konkrétně K. Fuskovi. Naši tedy vedli o jednu branku a zbývalo nám pouze ubránit oslabení. To se povedlo. Bohužel, po utkání ve skrumáži před naší brankou někdo zezadu „žduchnul“ a následně slovně napadl hráč Petrovic našeho brankáře Jakuba, který však bohužel neudržel nervy na uzdě a atakoval protihráče za což dostal červenou kartu. Tento incident je nám velice líto a nepatří vůbec na palubovku florbalu. Trochu nám tak vítězství zhořklo v puse. Poté se musel ještě po zápase trenér Labuz konfrontovat s rodiči domácího týmu na tribuně ohledně nastalé situace.

Naši tedy zvítězili 4:3!

V druhém neméně dramatickém zápasu nás čekal Frýdek Místek, který je dost rychlý a také kvalitní tým.

Od první třetiny se nám nechtělo vůbec běhat, Frýdek vedl a naši jakoby neměli chuť vyhrát! V druhé třetině trenér zamíchal sestavu a posadil některé na lavičku aby si uvědomili o co hrajeme a že se to samo neodmaká. A ono to neslo své ovoce kluci začali běhat a vyrovnali se fyzicky soupeři a podařilo se nám srovnat skóre na 3:3 po druhé třetině. V té poslední se pak dvakrát parádně prosadili v přesilové hře M. Kravčík a V. Kyc a překlopili jsme tak vítězství na svou stranu.

Vyhráli jsme 5:3 a zaujmuli jsme už druhé místo v tabulce. Od velkého úspěchu nás dělí jenom kousek.

 V tomto zápase dostal do hlavy „vlakem“ trenér Jakub Labuz, a dodnes o tomto incidentu panují mýty a dohady jak a proč k němu vůbec došlo. 😊

Děkujeme soupeřům a fanouškům za podporu