Dorostenci na Ostrava Cupu

Zápas s FBC Ostrava –

První ostřejší zápas od konce sezony a šlo to očividně znát. Málo natrénované a úbytek fyzické síly po měsíci a nic nedělání byl určitě znát. Utkání se však nevyvíjelo vůbec špatně, měli jsme dobrý tlak akorát nám chybělo štěstí v zakončení. Nedali jsme několik 100 % příležitostí, a to soupeř trestal. Naše nezblokované střely a chyby v obraně nakonec nepřinesli ani bod do tabulky.

Zápas s Blanskem –

V týmu soupeře bylo i několik dívek a co jsme mohli očekávat, bylo klasické podcenění. Laxní přístup a hra odpovídala tomu, že jsme prohrávali hned v úvodu 2:0 a tak celou první část jsme byli slabším protivníkem. Na řadu musel přijít zvýšený hlas a veliké zdůraznění, že v jednu chvíli proti naší lajně staly třeba i 3 dívky v jedné formaci. Kluci se stačili probrat a od začátku druhé části začali sypat jeden gól za druhým. Nakonec jsme si vysoké vítězství pohlídali.

Zápas s Olomoucí –

Večerní zápas byl až v 9 hodin a tak na klucích byla znát únava po celém a dlouhém dnu. Olomouc o 2 levely lepší tým, neustále nás točili v našem obranném pásmu. Jediná naše možnost byly breakové situace, ke kterým jsme se moc nedostávali a když už, tak nás zradilo zakončení. Kluci celý zápas makali ale zkušenost se ukázala jinde.

Zápas s Novým Jíčínem –

Tento match rozhodoval o tom, kdo bude třetí ve skupině a bude mít tak lepší podmínky pro soupeře v play off pavouku. Neskutečný zápas, plný výborných individuálních zakončení, vysoké a důrazné nasazení obou týmu ale u našich kluků byl větší chtíč a srdíčko. Velice těžký zápas a přepnutí na vyšší level našich klíčových hráčů přineslo ovoce a zasloužené vítězství.

 

Zápas s Vítkovicemi –

Tento zápas šlo už jít jedině za vítězstvím, jelikož nebylo cesty zpět. Vítkovice hráli dobře, nahrávali si v našem obranném pásmu a nebezpečně stříleli. Však po krásné kombinaci Kyc – Drong jsme dokázali jít do vedení a naděje na postup se začala hezky probouzet. Vítkovice však, s klidným a ledovým klidem dokázali hned odpovědět a utkání si pohlídali až do úplného konce.

 

Chci poděkovat skoro Všem klukům za odmakaný turnaj a hlavně tyhle prohry hodit za hlavu. Je to příprava a v přípravě se zkouší věci, hráči, varianty. Díky tomu budeme v sezoně silnější a úspěch přijde sám.

M.S.