Dorostenci opět vyhráli oba své zápasy a jdou tak na druhé místo v tabulce!

Zápas proti Frýdku – Místku:

Do tohoto zápasu jsme šli s pokorou, jelikož jsme věděli , že Frýdek je velice těžký soupeř a drží si momentální 2. místo v tabulce. Taktické pokyny byly rozdány co se týče obranné hry, tu jsme zahráli velice solidně až na pár malých chybiček, po obdržených brankách. Hned po 5 minutách jsme věděli, kde je slabina soupeře. Míčky jsme se snažili co nejméně držet v našem pásmu a po mantinelech jsme posílali naše útočníky do rychlých protiútoků. Snažili jsme se co nejvíc držet balon na útočné polovině. V 10. minutě jsme sice obdrželi branku z dalekonosné střely, ale v zápětí Kočí po 10 vteřinách přesilové hry, vyrovnal utkání na 1:1 po krásné přihrávce Kyce. Hra byla po celou dobu 2. třetiny velice taktická a nikdo nechtěl moc udělat žádnou chybu. V závěru druhého dějství pěknou střelou z výjezdu navyšoval Kyc . Na začátku třetí třetiny, dokázal Frýdek srovnat na 2:2 po chybě obrany, kdy si nedokázala přistoupit k hráči a nechala ho vystřelit. Hra už byla velice nervozní, ale to zaúřadoval svým rychlým sprintem týmový Forest Gump Patrik Charvát a jedovkou na protilehlou tyč nastavil na tabuli výsledek 3:2. Minutu před koncem poslal, pěknou brankářskou přihrávkou Patrňák do brejku Kyce a ten se nemýlil. Skóre tak zůstalo 4:2 a Slovan si připisoval velice důležité body do tabulky s Top týmem ligy.

Zápas proti Vítkovicím:

Kluci byli velice motivování a nahecovaní z prvního zápasu, kdy si sami dokázali, že když se chce, dokážeme porazit každého. S Vítkovicemi jsme brali už všechny 3 body z prvního kola, ale věděli jsme, že to nebude nic lehkého. Zápas jsme nepodcenili, ale soupeř, nastavil tempo hry na bod mrazu  a my jako klasicky, jsme se přizpůsobili. Hra byla pomalá, ospalá a pro oko diváka nudná. Řekl bych, že Vítkovice opravdu moc nechtěli hrát.  Jako trenér jsem myslel, že kdybych měl sebou peřinu a polštář, někde si tam u stolku pořadatelů ustelu. Po přestávkové motivaci , jsme trošku přidali do našich podrážek a po dvou rychlých brankách Kyce, jsme vedli 2:0. Vítkovice ještě ke konci 2. třetiny dokázali snížit, ale to byl poslední míček za zády, skvěle chytajícího Vernarského. Na začátku 3. třetiny přišla smršť v podání bratrů Kravčíků, kdy každý z nich přidal po jedné brance. Po zbytek třetiny jsme korigovali hru a soupeře moc k tlaku nepouštěli. V závěru, už jen pěknou individuální akcí korigoval skóre na 5:1 Orlovský.
Trenér Matěj Smeták