Dorostenci se dotahují na čelo

Zápas s Frýdkem Místkem

Souboj s posledním týmem tabulky a pro nás velice důležité body. Jak tak bývá, už od pohody v kabině jsem cítil, že tento zápas podceníme. Každopádně už v 17 vteřině pěknou střelou vymetl pavučinku Brija a zavelel ještě k většímu klidu na naší střídačce a to bylo špatně. Frýdek Místek podle mého názoru určitě nepatří na spodní patra tabulky, jelikož jsme hráli i s horšímy týmy. Frýdecko-místecký Šimík odpověděl v 10. Minutě vyrovnáním na 1:1 a v tu chvíli soupeř ucítil šanci. Naštěstí Krmášek dokázal vstíti slepený gól a hned za ním o minutu později Hloušek zvyšoval na 3:1. V polovině druhé třetiny jsme využili přesilovou hru, když Filip Kočí krásnou ranou pod víko nedal brankáři šanci. O minutu později dorazil balónek Červený po akci s Krmáškem a za stavu 5:1 byl už zápas v našich rukou.

Závěr druhé třetiny byl otřesný a na našem kontě už jsme měli 3 vyloučení na 2 minuty, za což bych chtěl na hráče apelovat, aby si dávali větší pozor a byli disciplinovanější. 3. třetina začala pro Frýdek úspěšně, když využili přesilovku, která byla z našeho pohledu strašně roztáhnutá a odfláknutá. Ve 25. Minutě opět krásná akce Červený – Krmášek, kdy první jmenovaný našel krásnou přihrávkou toho druhého a ten už měl lehkou práci zvýšit na 6:2. Pak nastal čas našich vyloučení a velký impuls pro soupeře, který se chytil šance a snížil do konce na 6:4 2 minuty před závěrečným hvizdem. Poslední branku přidal Matěj Kravčík a potvrdil stav 7:4 a utrápené 3 body do tabulky. Tento zápas byl opět na snězení plné krabičky ibalginu z důvodů bolesti hlavy a žaludečních vředů. Jeden z našich nepovedených a podceněných zápasů. Jediné pozitivum první zápasu bylo nastoupení našeho nového brankáře Davida Hlouška, který si hned připsal první vítězství a skvělý výkon.

Zápas s Třincem

Tento zápas byl zlomový, abychom se udrželi na druhé pozici v tabulce a moc jsme chtěli oplatit pořážku soupeři z prvního kola. Věděli jsme, že to nebude nic snadného, ale po prvním zápase s Frýdkem jsem předpokládal nejhorší. Akorát byl to omyl, i když jsme inkasovali první branku. To co se dělo od 2. třetiny jsem neviděl od doby, co trénuji dorosteneckou kategorii ve Slovanu Havířov. Vše začalo nádhernou přesilovou hrou, kterou jsme trpělivě cvičili a právě Brija vyrovnal na 1:1 a nastartoval motor týmu a zavelel k obratu. Neskutečné nasazení, chuť po vítězství a motivace k lepším výkonům nás hnala dopředu. Na 2:1 zvyšoval Ondra Kravčík po akci s Markem Krmáškem a hned po nich na 3:1 Kuba Hloušek po opět krásné přihrávce Filipa Kočího.

Tohle byl jasný impuls pro tým, střídačka byla ve varu jako kotel Baby Jagy. Každé vyhrané buly, blokování střel, vyhrané osobní souboje, nádherné přihrávky, přečíslení soupeře, disciplína, tohle byly faktory, které jsem u týmu neviděl a nevěřil jsem vlastním očím. Závěrečná část začala opět lépe pro nás, skvělé akce a ještě lepší zakončení již na 4:1 zvýšil Matěj Kravčík a na 5:1 Marek Krmášek, na obě branky nahrával Ondra Kravčík. Jezdili jsme po prdeli, dobře bránili a snažili se vyhrát zápas. Třinec ještě se zmohl na 2 slepené goly ale na skvělého Vernarského v brance to bylo maximum. Vítězství rozhodl kapitán týmu Fusek.

Kluky bych moc rád pochválil za 6 bodů ale hlavně za druhý zápas, kdy předvedli své maximum a dali do toho vše, konečně byla na střídačce parta a každý bojoval za toho druhého. Výkon,který byl na 200%, bylo radost pohledět. Moc jsem si to užil, protože tohle byla neskutečná paráda.