Dorostenci si vezou z Petrovic dvě výhry

Hodnocení obou zápasů trenéra Matěje Smetáka.

Zápas proti Krnovu : Opět začátek podceněný a ve velice vlažném tempu jsme zahájili utkání. Laxní přístup a 10% bojovnosti nás stálo hned v úvodu utkání vyloučení Orlovského a následný gol, po přesilové hře soupeře. Orlovský zřejmě cítil pocit viny a tak už po 12 vteřinách srovnal utkání na 1:1. Úvod 2. třetiny byl opět ospalejší a slepená branka nám dala další motivaci, aby jsme srovnali utkání. To se povedlo po přesilové hře a výborné práci Fuska, kdy Kočímu připravil pěknou přihrávkou a ten už neměl problém uklidit míč do horní poloviny branky. Tým úplně obrátil a začal šlapat jak by měl, branky Fuska a Orlovského ke konci třetiny znamenaly velký skalp Krnova, který za 3 minuty stihl inkasovat 3 branky. Psychická pohoda šla nahoru a my jsme hráli s míčkem na hokejkách a v dobré atmosféře až do poloviny 3. třetiny, v oslabení dokázal ještě zvýšit Charvát a nebýt v brance Vernarského, který zlikvidoval ke konci 3 Krnovské tutovky, mohl by zápas vypadat úplně jinak. Na konci už jen korigoval výsledek Fusek střelou do prázdné branky, což před samotným vstřelením branky, předcházela bylinková koupel a vyškolení 3 Krnovských hráčů. Apeluji ještě jednou na naprosto zbytečné fauly, které vznikají po naši lenosti se pohnout, většina hráčů ví, o čem mluvím, tak prosím pořádně zamyslet.

Zápas proti Vítkovicím : Do zápasu s Vítkovicemi jsme věděli, že to nebude nic lehkého. Je to tým, který drží hodně balonek, ale naopak se snaží dát branku až do prázdné a to je něco co nám vyhovuje, jelikož jsme hodně důrazní v obranné fázi a máme hodně zahuštěný střed před brankou a tak velice dobře dokážeme soupeři odebírat balonky a křižné přihrávky. Vítkovice z našeho pohledu nás hodně podcenili a tak v závěru 1. třetiny jsme během minuty a půl dokázali dát 3 rychlé branky, které soupeře dostali hodně do kolen a museli si vzít až time-out. Opět jsme si mysleli, že se utkání už vyhrálo a ve 2. třetině jsme byli opět jako vyměnění, nehráli jsme co měli, bez bojovnosti, bez důrazu a ztráta míčku neuvěřitelná. Naštěstí pro Náš tým v bráně velice sebevědomý Pastrňák, který si soupeřovy střely a akce doslova vychutnával a nedal šanci Vítkovickým útočníkům. V Závěru dokázal soupeř už pouze snížit po našem 5 minutovém vyloučení a Slovan si bere všechny body do tabulky.

Kluků dávám malinkou pochvalu, je ještě co pilovat a doladit hodně věcí ale za sebe jsem spokojený s týmem. Tým dorostenců se v tuto chvíli nachází v tabulce na 3. místě!

M. S.