Dorostenci v Petrovicích

Naši dorostenci tuto neděli odehráli svoje dva ligové zápasy na hale v Petrovicích u Karviné. Mělo to být jasných šest bodů, jelikož oba soupeři byli v tabulce za námi…

Z.F.K. Petrovice – TJ Slovan Havířov (8:2)

Náš tým až na absenci Jakuba Mráze a několika starších žaků nastoupil v plné sestavě. Do branky nastoupil jako jednička Vít Váša. Zápas jsme nezačali vůbec dobře. Hned ve 28. sekundě jsme dostali první gól. V první třetině jsme dostali góly hned tři. Druhá třetina byla o něco lepší. Gól dal ze sólové akce Denis Kukla a po výborném náhozu Tomáše Lepíka přes půl hřiště se po dorážce prosadil Jakub Skupin. Druhou třetinu jsme prohráli 3:2. Ve třetí třetině jsme začínali oslabením, ve kterém jsme neinkasovali. Nakonec jsme zkoušeli ještě hru v šesti, ze které jsme dostali poslední gól. Bohužel už jsme žádný gól nepřidali a naopak další tři dostali. V zápase rozhodlo neproměňování šancí a netýmová hra. Skoré po třetinách: 3:0 , 3:2 , 2:0.

TJ Slovan Havířov – FBK Horní Suchá (2:6)

Po prvním zápase byla nálada v kabině vypjatá a celý tým byl velmi hladový po zisku tří bodů, ale na hře se to moc neprojevilo. Do tohoto zápasu nastoupil jako jednička Jirka Fusek. V první třetině jsme využili standartní situaci, kde se po nahrávce Davida Chládka prosadil Denis Kukla. V každé třetině jsme hráli jednu přesilovou hru, ale naše dnešní úspěšnost byla nulová. Dokonce jsme z jedné gól dostali. Ve třetí třetině přidal ještě jednu branku Jakub Skupin z nulového úhlu po krosové nahrávce Martina Šulce. Skoré po třetinách: 1:3 , 0:1 , 1:3.

Za hlavní faktory obou proher bych označil nevyužité přesilové hry a celková neproduktivnost některých útočníků. Nakonec bych aspoň vyzdvihl oba dva brankáře, kteří si tuto sezónu udržují výbornou formu. Momentálně se nacházíme na poslední příčce naší tabulky. V příštím kole máme co napravovat.

autor: Raška Marek