Dramatický závěr sezóny mužského BÉČKA

V neděli 23. 4. odehrál „B“ tým mužů své poslední dva zápasy na hale Dubina v Ostravě. Před tímto posledním kolem Moravskoslezské ligy mužů byli na prvním místě. Před druhou Kopřivnicí „B“ však měli pouze dvoubodový náskok.

První zápas je čekal proti Vítkovicím „B“ a poslední zápas sezóny byl titulový zápas právě proti druhé Kopřivnici. TJ Slovan Havířov B vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice B První zápas měl být papírově jednodušší proti víceméně juniorům z Vítkovic. V předešlém vzájemném utkání zvítězil Slovan 9:2. Došlo však i k podcenění soupeře a zápas se nevyvíjel tak, jak bychom si představovali. V čase 15:42 vedly Vítkovice 2:0. Ještě do konce druhé třetiny však dokázal dvakrát skórovat David Švrčina a do posledních 13 minut zápasu se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.Ve třetí části dal gól Filip Kočí, na který ješte soupeř dokázal zareagovat. Rozhodující branku pak vstřelil Jakub Mráz a muži tak dokázali zápas, který nebyl podle představ vyhrát 4:3.

TJ Slovan Havířov B vs. FBC Vikings Kopřivnice B Výkon z prvního zápasu byl varováním před silnějším soupeřem. V přímém souboji o titul v lize bylo nutné minimálně remizovat, aby bylo po tomto zápase rozhodnuto. Ve prospěch soupeře hrála větší rozehranost, kdy junioři i někteří muži hráli za áčko nebo juniorskou kategorii, kdežto naši muži měli prakticky měsíční zápasovou pauzu. Hned ve druhé minutě se dostal soupeř do vedení, což našim mužům příliš nepomohlo, v průběhu třetiny dokázaly Kopřivnice využít přesilovky. Gólem z početní převahy dokázal odpovědět Filip Kočí a první třetina tak skončila 1:2. I přes zlepšený výkon oproti prvnímu zápasu dokázaly Kopřivnice vstřelit další dvě branky a dostat se do vedení 4:1.

Ještě ve druhé třetině dokázal snížit brankový rozdíl David Rada. Do poslední periody tak byl stav utkání 2:4. Muži už tak nemohli na nic čekat a museli zahájit ofenzivu. Hned na začátku třetiny snížil Jakub Mrózek. Kopřivnice však dokázaly na naše branky nalézat odpovědi a tak následně opět utekly na dvoubrankový rozdíl. Ve 32. minutě se trefil ještě Jakub Skupin a snížil na 4:5, i na to Kopřivnice zanedlouho daly gól a ve hře vabank následně vstřelily další dva góly. Tečku za zápasem udělal Matěj Kravčík, který snížil na konečných 5:8.

V přímém souboji jsme tak neuspěli a pomoct mohl pouze Rožnov pod Radhoštěm „C“, který by dokázal Kopřivnice porazit. Rožnov vedl nad Kopřivnicemi 2 minuty před koncem zápasu 2:0. Ani to však nestačilo a zápas skončil 2:2.

Se stejným počtem bodů tak skončil „B“ tým mužů na druhém místě v lize. Nutno podotknout, že titul v lize jsme si neprohráli posledním zápasem, ale nepovedeným vstupem do sezóny, kdy jsme po 6 zápasech měli pouze 8 bodů. Naopak v dalším pokračování jsme zvládli ve 13 zápasech získat 35 z 39 možných. Chtěl bych klukům za celou sezonu moc poděkovat. Mohli jsme vidět, že máme na to vyhrávat zápasy, že mezi námi jsou střelci i bojovníci. A budu se těšit příští sezónu.

Na konec článku máme jednu dobrou zprávu, tou je, že tento tým nakonec postupuje do vyšší soutěže, tedy Regionální ligy mužů. Uděláme vše pro to, abychom v lize předváděli výborné výsledky a bojovali o přední příčky.

Filip Konkolský