Druhý tým tabulky Brno zavítal na další kolo Národní ligy

V sobotu večer nás čekal těžký soupeř, bylo jím Brno, které předvádělo letos vyrovnané výkony a dlouho vedli tabulku národní ligy. V prvním vzájemné zápase nás tento tým přehrál a i proto jsme jim chtěli tuto porážku vrátit.

Na tento zápas jsme se dobře takticky připravili a věděli jsme, že nemůžeme hrát nahoru-dolů, Brno přijelo v 15 lidech do pole, nám naopak chyběli 3 hráči základní sestavy.

Zápas jsme začali dobře, již v prvním střídaní vstřelil Kroček gól a poslal nás do vedení. V 7. minutě navíc po hezké akci přidal gól Prorok a rázem jsme vedli 2:0. Poté ale soupeř v přesilovce vstřelil branku, na to však po křižné přihrávce od Chalupy odpověděl Daniš dalším gólem a první třetina skončila v poměru 3:1 pro naše kluky.

Po první třetině se nám povedlo soupeře přestřílet i na počet střel. Brno bylo vývojem hry zaskočené, ale v druhé třetině zabralo a po další přesilovce a jedné branky ze hry snížili opět na jednogólový rozdíl a to 4:3 pro naše. Dvě vteřiny před koncem zápasu jsme zahrávali standardku, kde se po závaru před brankou Brna míček dostal až k Labuzovi ten ale však trestuhodně minul míček.

Ve třetí třetině jsme drželi povětšinu hry míček na svých hokejkách a dařilo se nám i uhájit míček při soupeřově napadání. Ale chyby jsme se přesto neubránili, kde jednou chyboval domácí gólman a podruhé útočné křídlo a soupeř nás hned trestal a dostal se do vedení. Našim se povedlo přiblížit kontaktním golem na jednu branku.

V našem podání to sice nebyl nejkrásnější florbal ale hráli jsme jak jsme potřebovali a nepouštěli soupeře do brejků nebo do souvislého tlaku. Utkání se nám již ale otočit nepodařilo. Ukázali jsme si však, že dokážeme hrát s každým vyrovnaný zápas.

Petr Skácel: Z důvodu obrovské marodky vypadala naše hra jak vypadala. Dlouho jsme drželi bodovou možnost, ale přišli jsme o ni po vlastních individuálních chybách a vyloučeních. Gratulujeme soupeři ke 3 bodům.