Dvojité derby starších žáků

Po korona virové pauze a letních prázdninách zde máme první utkání starších žáků v sezóně 20/21. které se odehrálo v Bohumíně na hale Bospor. Los nám přiřkl městské derby s Florbal Torpedo Havířov a meziměstské derby s Horní Suchou.

V zápase proti Torpedu jsme věděli, které silné stánky má náš soupeř a také to bylo obráceně. Od první vteřiny šel vidět z obou týmů velký respekt. Bohužel jsme v první třetině stále museli dotahovat gólové manko, které vznikalo po vlastních chybách. Zjišťujeme, že to bude velice těžký zápas a oba týmy nedají nic zadarmo. 

Do druhé třetiny vstupujeme s remízou 2:2 ovšem ta netrvá moc dlouho a dáváme gól a následně další. Jenže od této chvíle to šlo s námi z kopce. Všem do hlavy vlezla možnost výhry, a tak všichni ubíráme na plynu a toto se nám vymstilo. Během několika málo minut vše se otáčí a my prohráváme o 2 góly a třetinu končíme za stavu 4:6.

V poslední části víme, že musíme zabrat a jít pro balon hlava nehlava, ale z nějakého důvodu máme strach, že uděláme další chybu a my dostaneme další gól. V polovině poslední části se všichni zapamatovali a konečně zabrali. Jenže nezbývá už moc času a náskok, který si vytvořili hráči Torpeda jim vydržel až do samého konce zápasu, a tedy úvodní zápas v sezóně prohráváme těsným výsledkem 7:8.

Z tohoto zápasu si musíme odnést jednu věc. Zápas končí až zapíská rozhodčí a poslední věc rozhodčí je na hřišti pán. Nikdo by neměl s ním mluvit a hlavně na něj pořvávat.

Ve druhém nedělním zápase proti FBK Horní Suchá jsme začali hrát aktivně již od první minuty, což se nám vyplatilo a šli jsme rychle do vedení. K naší smůle soupeř záhy vyrovnal a začínalo se opět od nuly. Výkon obou týmů v první třetině byl srovnatelný, ale náš tým byl střelecky aktivnější, díky čemuž jsme vedli po první třetině 5:3. O přestávce jsme si řekli, že zápas ještě není vyhraný a že pokud chceme vyhrát, tak nesmíme polevit a pořád hrát aktivně. Kluci si tyto slova vzali k srdci a na konci druhé dvanáctiminutovky na tabuli svítilo skóre 8:3 pro Slovan. Ve třetí třetině byla na hráčích pomalu vidět únava a začali jsme dělat více chyb v obraně. Soupeři se, i přes naše chyby, nepodařilo vsítit gól. Naopak jsme navýšili do konce zápasu vedení o další čtyři branky. Zápas skončil výsledkem 12:3 a připsali jsme si první tři body do tabulky.

Z dnešního druhého zápasu by jsme si měli odnést pár věcí, které jsou pro florbal vcelku důležité. Týmovost, podpora, duchapřítomnost!!