Dvojkolo mužského áčka doma/venku

První zápas hráli muži v pátek proti Hattricku Brno na MSH. Zápas nebyl vůbec špatný, Slovan předváděl v určitých pasážích kvalitní obranu a hru dopředu. Bohužel tak jako celý rok se muži trápí s koncentrací a vypnou během zápasu na 2-3 minuty. Tak se stalo i v tomhle zápase.

Bohužel pro Slovan, který bojoval půlku zápasu a druhou půlku byl ovlivněný rozhodnutími rozhodčích. Muži se pak nedokázali zvednout a zápas prohráli.

Komentář trenéra domácích Václava Komačky: Pri takom počte individuálnych chýb nemožeme mysliet na body. Určité pasáže boli fajn, ale bolo ich málo. Musíme zapracovat na sebadisciplíne.

Komentář trenéra hostí: Trvalo nám nějakou dobu, než jsme se dostali do tempa. Hra neměla parametry, které jsme si představovali. Zápas jsme rozhodli potrestáním chyb soupeře a využitím šancí. Děkujeme soupeři za utkání.

TJ Slovan Havířov – Fbš Hummel Hattrick Brno 3:10

Druhý zápas čekal muže v neděli až v Českých Budějovicích. Budějovice v boji o playoff čekal snadný, domlácený soupeř Slovan Havířov. Bohužel pro Budějovice dojel jiný tým. Muži se dobře nachystali, už když jeli do Budějovic tak si pocvičili trpělivost v restauraci, kdy čekali na obyčejnou polévku 45 minut. Rozcvička začínala taky později kvůli zápasu před námi.

Slovan začal velmi aktivně a vedl 2:0 po šesti minutách hry. Po úniku Tichého a po švédském stylu Vavrečky z předbranky. Budějovice odpověděli dvěma totožnými góly. Ve druhé třetině zvyšoval na 3:2 Kozelský (který má dneska narozeniny hodně štěstí a zdraví) z jeho klasické pozice na středu. Slovan zase ubral plynu a přišel trest v podobě dvou slepených gólů, kvůli špatné rozehrávky pod tlakem, který muži neunesli. Body byly blízko a všichni to věděli. Po nudné deseti minutové pasáži přidali góly Vylegala a Vavrečka. Muži zase vedli, ale nechali se zbytečně vyloučit a to hned 2x a soupeř dostal příležitost k vyrovnání, které později přišlo.

Podržel nás výborný Zapletálek a mohli jsme jít s čistou hlavou do 3. třetiny. Přišla úderná síla v podobě Smetáka, který svými
„klasicky netradičními“ výjezdy zvyšoval na 7:5. Muži se trochu zatáhli a čekali na konec zápasu. Od Budějovic lítal jeden míček za druhým v podobě jedovatých ostnů. Do cesty se jim, ale postavil blok hráčů nebo Náš Zapletálek, a když už ne on tak branková konstrukce. Zápas muži vyhráli těsně a mohli se radovat cestou domů.   

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: dnes jsme si zápas prohráli totální neschopností dát si gól a špatnými vstupy do třetin. Z tohoto zápasu se poučíme a dalšího zápasu si jdeme splnit sezónní cíl.

Komentář trenéra hostů Václava Komačky: Dnes sme moc florbalovej krásy nevideli, za to bojovalo sa slušne. Na konci nás podržal golmán a super bloky. Ďakujem chlapcom za výkon.

Fbc Štíři Č. Budějovice – TJ Slovan Havířov 6:7