Elévci na bedně ve Stonavě

Sobotní dopoledne patřilo naším elévkům. Na turnaji ve Stonavě na nás čekaly týmy Kopřivnice, Karviné, Jablunkova a Petrovic.

Zdravě nabuzený tým elévků, doplněný jako vždy o několik hráčů přípravky, vstoupil do prvního zápasu, proti papírově nejslabšímu účastníkovi turnaje Kopřivnici s maximálním nasazením, rozhodnutí vyhrát. Tomu nakonec odpovídal i výsledek. Vikingy porážíme 16:6.

V našem druhém utkání už to ale takhle lehké nebylo. Narazili jsme na Karvinou, se kterou jsme na posledním turnaji prohráli vysoko 25:0. I přes lepší výkon než onehdy i tak znova prohráváme. V zápase plném osobních soubojů, někdy i za hranicí pravidel, zapisujeme porážku se skóre 6:22

Ve třetím utkání prohráváme s Jablunkovem. Vyrovnaný duel si prohráváme nedůslednou obranou hned na začátku, v prvním poločase. Na tabuli svítí o přestávce skóre 4:10. Po ní už to bylo zásluhou trenérské dvojce o poznání lepší, ve druhém poločase 4:4. Celkově tedy 8:14. I tady je ale znát zlepšení. S Jablunkovem, jež známe třeba ze soustředění v Bystřici, kde jsme hráli přáteláček, jsme na turnaji v Horní Suché prohráli 6:23.

Poslední tým, který nás čekal, byli Petrovice. V poločase hrajeme nerozhodně 5:5. Po přestávce ale přidáváme v úsilí a vyhráváme celkově 15:11.

Poslední zápas rozhodl o tom, že naši borci obsadili 3. pozici. Stále se lepšící elévci, stoupají tabulkou vzhůru. Do statistik vstřelených gólů se zapojili téměř všichni. Především protože u nás hrají opravdu všichni. Svůj vůbec první gól dala i naše Klárka Hoňková, čímž jí gratulujeme. Na závěr je třeba vyzdvihnout výkony naších golmanů Ondry a Damiána. Bez jejich soustředěného výkonu, vzhledem k tomu, jak je nechávala naše obrana na holičkách, bychom bedny nedosáhli.