Elévové na domácí půdě berou zlato

V sobotu 24.11. se odehrál domácí turnaj elévů. Na turnaj přijeli soupeři z Paskova, Karviné, Rožnova pod Radhoštěm a Horní Suché. Sraz byl naplánován na 7 hodinu ranní, protože jsme museli splnit pořadatelské povinnosti.

Po postavení hřiště jsme se v 8 hodin utkali s týmem z Horní Suché. Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas, navíc po takovém brzkém budíčku. Na hřišti to taky podle toho vypadalo. Hráli jsme ospale, nikomu se nechtělo běhat, ale dalo se to předpokládat. Do druhé půle jsme se trochu probrali, začali jsme hrát, a tak tento zápas vyhráváme v poměru 18:12.

Ve druhém zápase nás čekala obávaná Karviná. V šatně jsme si řekli potřebné informace a šlo se do zápasu s tím, že půjde o velký boj. Během prvních minut jsme prohrávali 1:3 po vlastních chybách, které soupeř nemilosrdně trestal. Naštěstí jsme se v čas probudili, začali jsme hrát florbal. A tak první polovina tohoto zápasu končí 12:6 v náš prospěch. Do druhé poloviny jsme šli s tím, že zápas je pouze v půli a nesmíme si dovolit polevit, jinak nás soupeř nemilosrdně potrestá. Díky dobrému pohybu a chytrosti, vyhráváme i druhou část, což nám přináší druhou výhru 20:9.

Třetí soupeř přijel z Paskova. Pokud si vzpomeneme na turnaj v Stonavě, tento soupeř nám uštědřil velkou porážku, takže kluci měli co vracet. Trenéři klukům připomněli tento zápas, aby se vyvarovali určitých chyb, které se děly v předchozích dvou zápasech. Po skončení zápasu svítil na výsledkové tabuli stav 13:7 a i tento zápas vyhráváme.

V dnešním posledním zápase nás čekal soupeř z dalekého Rožnova. Od začátku jsme do zápasu vstupovali s myšlenkou, že když se nám podaří vyhrát, budeme poprvé v této sezóně na prvním místě. Zápas podle toho vypadal, kluci zapomínali bránit, a tak první část vyhráváme 10:7. Do druhé půli jsme přidali na tempu, začali jsme trefovat bránu, mysleli jsme i na bránění a zápas vyhráváme 21:15.

Poprvé v této sezóně si tak můžeme užít první místo.

Zápasy:

FbK Horní Suchá – TJ Slovan Havířov 12:18

TJ Slovan Havířov – 1.FBK Karviná 20:9

TJ Slovan Havířov – PASKOV SAURIANS 13:7

1.FBK Rožnov p/R – TJ Slovan Havířov 15:21

Sestava:

Čapková, Čellár, Hlaváček, Javorský, Kajzar, Král, Matušek, Uher, Adamiš, Adamišová, Hoňková, Kroček, Mrázek, Vachtarčík, Pokorný, Janovský, Bela