Elévové v Horní Suché

V sobotu 20.10 hráli naši elévové svůj druhý turnaj, který pořádala Horní Suchá. Turnaje se zúčastnily týmy  Ossiko Třinec, 1.SFK Havířov, Florbal Exelsior Havířov a pořádající FbK Horní Suchá. Rozpis týmů vypadal dost náročně, tak se pojďme podívat, jak si naši elévové vedli.

První zápas na nás čekal pořádající FbK Horní Suchá. Ten si přivezl naprosto jiný tým, než byl ve Stonavě před pár týdny. Pokyny byly jasné, nepodcenit, bojovat a hlavně hrát týmově. V první polovině hráli kluci velice dobře, všechny pokyny dodržovali do puntíku, a tak první půlka končí v náš prospěch 7:4. Ve druhé si všichni mysleli, že to bude jednoduché a 3 minutu před závěrečným hvizdem jsme se museli bát, jak to vlastně dopadne, jelikož do našich branek padlo hodně gólů. Naštěstí se i nám podařilo vstřelit pár branek a díky tomuto závěru si odnášíme výhru 15:9.

Druhý zápas nás čekal proti silnému 1.SFK Havířov. Od začátku šlo vidět, jak naši kluci zaostávají v pohybu i ve střelbě. Rozhodlo prvních 12 minut, kdy jsme vytvářeli vlastní chyby, ze kterých padalo mnoho gólů. Proto první půle končí za stavu 4:11. Do druhé části jsme vstoupili s tím, že bez dravosti a vůle, to nepůjde. Kluci si zvykli na rychlost zápasu, přestali dělat vlastní chyby a i díky skvělým vstřeleným gólům končí stav zápasu prohrou 21:10.

Další zápas nás čekal s největším rivalem florbal Exelsior Havířov. Před začátkem zápasu dorazil ještě David Kajzar, který přijel ze svého hokejové zápasu. Náš zápas byl v obdobném tempu jako ten předcházející, ovšem s tím rozdílem, že kluci hráli už od začátku. Po obrovských šancích, kdy jsme netrefili prázdnou branku nebo jsme bránu netrefovali vůbec, jsme tedy prohráli první půlku 9:10. Druhá část tohoto zápasu pokračovala v obdobném duchu. Ovšem s tím rozdílem, že tentokrát jsme šance konečně začali proměňovat a hlavně trefovat bránu. Opět po dramatickém konci,  tento těžký zápas vyhráváme 16:15.

Dnešní poslední zápas jsme sehráli proti týmu z Třince. Pro nás to byl naprosto neznámý soupeř. Ovšem po celém dnešku většina očekávala hladký průběh. Ovšem opak je pravdou, Třinec hrál velmi pohyblivý florbal, ovšem my jsme byli produktivnější v zakončení, a tak tento zápas končí vysokou výhrou 24:6

Dnes teda opět končíme na druhém místě. Chtěl bych všechny pochválit za bojovnost a nasazení. Poděkovat bych chtěl také rodičům, kteří neustále podporují jak na hřišti tak i mimo něj.

Zápasy:

FbK Horní Suchá – TJ Slovan Havířov   9:15

1.SFK Havířov – TJ Slovan Havířov   21:10

TJ Slovan Havířov – Florbal Excelsior Havířov   16:15

TJ Slovan Havířov – Ossiko Třinec   24:6