Hodnocení sezóny Mužského A-týmu

Pojďme se poohlédnout na sezónu mužského áčka, které po celou sezónu vedl Václav Komačka. Právě s Vaškem se podíváme, jak by hodnotil sezónu. Muži skončili v základní části 1. ligy na 12. místě s 26 body. Čekalo je play-down, ale bohužel kvůli situaci, která vznikla, liga skončila. Co nám tedy trenér Komačka poví?

Ahoj Vašku sezóna skončila předčasně, nicméně přesto nás zajímá, jak bys hodnotil celou sezónu 19/20. Událo se toho mnoho.

Zdravím všechny fanoušky Slovanu. Sezóna se velmi hodnotit nedá, nakolik skončila, jak skončila. To, co se dalo analyzovat by jsme shrnul do 3 bodu. První byl začátek sezóny, kde po přestavbě kádru bylo jasné, že je potřeba čas, kým si určité automatizmy sednou a chlapci se lépe budou poznat. Bohužel, tohle nás v úvodu sezóny stálo hodně bodů, to se pak těžko dohánělo. Druhý bod byl herní projev, který byl z mého pohledu místy hodně kvalitní a tam je třeba pokračovat a stabilizovat to. Třetí bod, který byl v sezóně klíčový, byli koncovky zápasu, které jsme nezvládli.

V prvé řadě nás zajímá, jak se máš, co teď v této době nouzového stavu děláš?

Asi jako skoro všichni 🙂 Pokud to jde, pracujeme z domu a pak jdeme ven do přírody si zasportovat. Aktuálně, díky počasí, využívám volný čas hlavně na kole.

Toto byla tvá druhá sezóna u nás, i když v té první si u nás působil až od půlky ročníku. Jak se ti letos ve Slovanu pracovalo?

Když jsem přišel do Slovanu v polovině minulé sezóny, jednalo se spíše o krizový management, jako trénovaní. Musel jsem k tomu přistupovat mnohem citlivěji, nakolik jsme byli v půlce sezóny a na jasné cestě vypadnout z ligy. Tým potřeboval hlavně nový impulz a jasně dané pravidla fungovaní. Tahle sezóna byla již o něčem jiném, stabilizovali jsme kádr, dali šanci odchovancům, které se chopili a stali se platnými členi A-týmu. K mé větší spokojenosti bych ještě uvítal ochotu absolvovat tréningovou jednotku týdně navíc, pak bychom na výsledky nečekali tak dlouho.

Splnili tvoje očekávaní tvoji svěřenci?

Myslím si, že většina odehrála svůj standart, nikdo vysloveně nezklamal, ale nikdo neměl „životní“ sezónu.

Jaký si měl cíl v sezóně a podařilo se ho naplnit?

Cíl byl play-off, takže NE.

Co bys chtěl zlepšit do příští sezóny?

Určitě je prostor na zlepšení kondice, přitom se nemusíme bavit o nějaké těžké kondiční připravě. Stačilo by zlepšit docházku v rámci léta. Prostor je, ale všude.

Co vidíš jako největší negativum a největší pozitivum na letošní sezóně?

Pozitivní byla určitě docházka v průběhu sezóny, kde jsme oproti minulosti měli mnohem lepši účast a kluky to pak více bavilo. Negativum bych viděl v herní disciplině, i když to se mnou hráči oproti min. rokům asi nebudou souhlasit 🙂

Který moment v sezóně se ti utkvěl v paměti?

Hezký moment bylo vidět radost hráčů a všech lidi kolem Slovanu po výhře nad Torpédem.

Děkujeme Vaškovi za rozhovor a přejeme mu pevné nervy do dalších měsíců této karantény. Snad se brzy zase uvidíme!?