Hodnocení sezóny přípravky #2

Další hodnocení sezóny doplňujeme od druhého trenéra přípravky Marka Vylegaly, který tvořil trenérskou dvojici s Denisem Kuklou. Oba trénovali na základní škole Hrubína. Co nám pověděl o svých zkušenostech z této sezóny?

Před začátkem této již ukončené sezony se u nás v týmu uvolnilo jedno trenérské místo. A tak jsem nad tím dost přemýšlel, jaké by bylo vidět ten florbal z jiného úhlu pohledu. Jaké to je vést rozdováděnou skupinku malých dětí. Předávat jim zkušenosti, které jsem měl možnost prožít ve všech kategorií tohoto klubu pod řadou skvělých trenérů. Na začátku sezóny se mi ozval předseda klubu a nabídl mi možnost trénovat nejmladší členy v týmu. Nabídku jsem přijal, protože je to výzva, kde můžete víc poznat sám sebe, zdokonalovat nové věci a taky pracovat a rozvíjet mladší generaci což mě vždy velmi lákalo.

S dětma jsme absolvovali několik tréninků před začátkem ligy ještě společně s Markétou Mrázovou, která tuto kategorii vedla před naším nástupem, a tak nějak se navzájem s dětma poznávali. Někteří v týmu začínali kroutit svoji druhou sezonu jiní přišli v září na teprve svůj první trénink. Ale už po pár trénincích jsme s Denisem Kuklou, se kterým jsme vstupovali do trenérského kolotoče společně věděli, že toto bude skupina odhodlaných bojovníků, kteří potáhnou za jeden provaz na hřišti i mimo něj.

Na výsledky jsme hledět úplně nechtěli. Samozřejmě, že je pěkné, když se vyhrává, někdy je to i důležité, aby z toho měli taky radost a byly za své úsilí na tréninku odměněni. Kluci na hřišti dokázali plnit z velké části pokyny, které dostali a díky tomu jsme se dokázali vždy umístit na předních příčkách. Pár kluků dokonce chodilo vypomáhat starším spoluhráčům do vyšší kategorie což jenom ukazuje, že potenciál rozhodně mají.

Myslím, že se naše první trenérská sezóna s Denisem povedla a můžeme být s ní i přes pár chybiček spokojeni. Doufám, že delší odpočinek od florbalu nám a klukům jenom prospěje a vrátíme se na hrací palubovky ještě silnější.