Hodnocení sezóny přípravky

Bohužel se nám ukončila sezóna o trochu dříve, ale to nás nemusí vůbec mrzet. Tento rok byl výtečný pro naše kategorie. Denis Kukla jeden z trenérů přípravky nám prozradí více o jeho pocitech, zkušenostech a zážitcích ze sezóny 2019/2020. Denis je odchovanec a prošel u nás všechny kategorie, zahrál si také juniorskou extraligu za FBC Ostrava a za náš mužský A-tým. Denis si vyzkoušel trochu jinou roli, než prožíval celé ty roky na hřišti. To, co trénoval doma v NHL či FIFA a střídal hráče, měnil na šipkách formace více do útoku, více defenzívy, teď mohl vyzkoušet vše naživo. Spoléhat se na svůj odhad a um. Pojďme se podívat co na to Denis.

Před začátkem sezóny mi volal předseda klubu Jakub Labuz, jestli nechci od nové sezóny trénovat děti. Určitě jsem to bral jako novou výzvu a posun v kariéře, ale zároveň jsem si pohrával s myšlenkou, jestli na to nejsem ještě mladý. Nicméně jsem jeho nabídku přijal. V tomhle klubu jsem vyrostl, prošel si všechny hráčské kategorie pod skvělými trenéry tudíž před námi byla s Markem Vylegalou obrovská výzva tyto trenéry vyrovnat.

Před sezónou naše očekávání nebyla vyhrávat jeden turnaj za druhým, nýbrž připravit děti na jejich další florbalovou etapu a předat každému z nich nějaký základ, na kterém můžou v dalších letech stavět. Na první trénink přišlo přes 20 dětí a bylo mi hned jasné, že tohle bude dobrý rok. Nutno uznat, že zde bylo několik šikovných dětí, které měla minulý rok na starost Markéta Mrázová, která je připravila velice dobře a práce s těmito dětmi byla jednodušší.

První týden tréninku nám pomáhala právě zmíněná Markéta, ale také velezkušený Dušan Bernatík, který je opravdu fantastickým trenérem a vychoval ve Slovanu již několik generací hráčů. Roli trenéra jsme se oba s Markem snažili brát zodpovědně a věřím, že jsme během sezóny dělali svou práci kvalitně. Na každém turnaji jsme brali medailové umístění.

Jelikož jsme měli hodně dětí, ale pouze jeden tým přípravky, tak se děti musely střídat. Nešlo nám až tak o výsledky jako o individuální rozvoj každého hráče. Musím uznat, že jsem si svou první sezónu jako trenér užil a chtěl bych také poděkovat všem rodičům, které děti vedou na trénink, protože nám vždy vyšli vstříc a vše se řešilo bez problémů. Během sezóny jsme s Markem museli zvládat chodit na vlastní tréninky a zápasy, jelikož oba hrajeme za mužský A-tým Slovanu Havířov. Věřím, že je velká výhoda, že aktivně hrajeme, protože můžeme věci vidět jak z pohledu hráče, tak z pohledu trenéra. Jsem zvědavý, co nám přinese další rok a věřím že se bude našim dětem opět dařit.

Děkujeme Denisovi za jeho hodnocení sezóny a doufáme v takové nasazení i další sezónu, která bude určitě bude!?