Junioři hráli v Petrovicích

Zápas proti Rožnovu:
Zápas začal ve vlážném tempu, hráči si opět mysleli, ze to půjde samo. Vedení 1:0 některým stačilo a tak absolutně přestali hrát, i když bylo jasně vidět, že Rožnov můžeme porazit už v první třetině. Vyrovnání 1:1 z pohledu soupeře byl asi jediný a poslední dramatický okamžik zápasu. Od druhé třetiny jsme kontrolovali hru a soupeře nepustili do vážných šancí. Trošku mě mrzí rozehrávávka standardních situací u velice zkušených hráčů, kteří dokonce hrají 1.ligu mužů. Chvílemi jsem si připadal jak by drželi poprvé florbalovou hůl. Jediný světlý moment zápasu, byla obětavost obránců. Nakonec povinné 3 body do tabulky a velice vydařená premiérova třetina dorosteneckého brankáře Chmiela.

Zápas proti Opavě:
Na soupeře jsme museli čekat několik desítek minut než se rozběhal v prostorách u šaten, i když jsme byli už dávno nastoupení. Poté Opava se začala rozcvičovat i na hřišti a tak si myslím, že kluky to dost rozhořčilo. Když už jsme začali konečně hrát, Opava držela hodně míček na holích, a moc nás nepustili do hry, každopádně nahrávání si na vlastní polovině, to bylo jediné v čem byli lepší.Jejich občasné brejky jsme kontrolovali a střely blokovaly. Opět naše hrůzostrašné přesilovky nakonec přinesly ovoce, a my se mohli radovat z výsledku 4:0. Pochvala snad jen dorostencům, kteří v zápase předvedli větší klid na hokejce, než samotní mužští junioři.

 

Matěj Smeták