Junioři hráli v Horní Suché

O tomto víkendu naši junioři odehráli dvě utkání nedaleko od domova. A dopadlo to skvěle a vezou si domů 6 bodů! Gratulujeme

Zápas proti Přerovu:
Zápas začal již v 8:00 ráno a my jsme věděli že to opět nebude procházka růžovým sadem. Naše klasika, kdy jsme se teprve první třetinu rozehřívali, učili se dokonce přihrát a někteří i bránit. Z naší strany nešlo kam uhnout a potřebovali jsme bodovat naplno. První třetina byla bezbranková a velice ospalá. Druhá třetina už vypadala velice dobře a kluci začali trefovat bránu, skóre tak po dvou třetinách bylo v náš prospěch 5:1. Na začátku třetí třetiny jsme ještě dokázali navýšit skóre na 6:1 a v tuto chvíli jsme opět přestali hrát, přestali jsme se vracet zpět. Do obrany to vypadalo jak den otevřených dveří na středních školách. Někteří hráči byli bez koncentrace a i díky tomu že mysleli na svůj osobní úspěch a nehráli týmově, nám tam soupeř brzo začal sypat jeden gol za druhým. To by jsme nebyli my, aby jsme nedopustili nějaké drama. Třetí třetinu jsme sice prohráli 2:4, ale nakonec udržely nervy na uzdě a vyhráli. Srovnal bych to jeden z nejhorších zápasu co jsme odehráli, i když jsme brali tři body. S klukama jsme si nějaké věci v šatně nahlas vyjasnili a já pevně věřím, že to přinese nějaké ovoce do dalších zápasu.

Zápas proti Štenberku:
2. Zápas nás čekal velice těžký soupeř, který po našem utkání s Přerovem porazil velice silný tým FBC Ostrava. Věděli jsme že, to nebude nic lehkého. Zvýšený hlas po prvním zápase apeloval na některé hráče a po gólech Kyce a Kukly jsme vedli 2:0. Opět ale začala stejná písnička a soupeř během 20 vteřin dokázal snížit na 2:2. První třetinu ještě dokázal zachránit Chládek, kdy vteřinu před koncem zvyšovala na 3:2. Jasné instrukce klukům k neustálému pohybu a přihrávkách, vedli jen ke zvýšení skóre na 7:2 v falší části. Druhou třetinu jsme měli jasně v rukách a ovládli jsme ji jak herně tak fyzicky. Poslední třetinu nejde florbalově vyhodnotit, jelikož soupeř si v jednu chvíli spletl sport s nějakým bojovým uměním, či americkým UFC. Třetí třetinu jsme prohráli 0:1, ale většina kluků držela nervy na uzdě a za to je chci pochválit. Šanci v bráně dostal taky dorostenecký Pastrňák, pro kterého to byl první juniorský zápas a hned vítězný.

Velice důležitá sobota pro náš tým, kdy jsme získali plný počet bodů. Po osmi odehraných kolech nejsme bodově tam kde jsme si přáli, ale s klidným srdcem můžu říct, že nás žádný soupeř ještě nepřehrával. Už se opět těším na další zápasy a doufám, že potvrdíme naši formu.

Matěj Smeták