Junioři odehráli svůj druhý turnaj

Zápas proti Mohelnici – do zápasu jsme nastoupili velice laxně, někteří ještě nepoznali ani, že jsou na florbale. Hodně ospalé utkání, bez nasazení a bojovnosti. Takhle jsem kluky ještě hrát neviděl, od některých mě výkon dost zamrzel, vyzdvihnout mohu snad jedině naše dorostence, kteří nastoupili za vyšší kategorii a předvedli svůj nadstandard. Je třeba do každého zápasu nastupovat na 100% a koncentrovaně, protože hrajeme vyšší juniorskou ligu a nebudeme to mít tak zadarmo, jako minulý rok. Po utkání kluci dostali menší proslov v šatně a evidentně jim to něco do hlavy dalo.

 

Zápas proti Olomouci – Olomouc je velice kvalitní soupeř, spousta vysokých a technických hráčů, známe tento tým z turnajů a vždy jsme dostávali celkem zabrat. Utkání se nám nevydařilo vůbec dobře, v brance dostal šanci po uplynulém dorosteneckém ročníku Daniel Chmiel, ale bohužel po 3 brankách za 3 minuty musel ven z brány a pustit do brankoviště zkušenějšího Vášu. Ke konci první třetiny jsme dostali šanci 5 minutové přesilové hry a to jsme museli využít. Přesilovku hodně cvičíme a určení hráči mají přesné instrukce k tomu, aby naše přesilovky byly smrtelné. Nádherně zahrané a za 5 minut jsme stačili dát 3 branky a vyrovnat utkání. Druhá třetina hrála už v náš prospěch a soupeře jsme doslova válcovali a točili v jeho vlastním obranném pásmu, 2 třetinu jsme vyhráli 1:0 a s vedením jsme šli do poslední části. Ve třetí třetině musím velice nahlas pochválit našeho brankáře Vášu, který hodně klukům pomohl a předvedl několik excelentních zákroků, nebýt jeho v bráně, výsledek by určitě vypadal jinak. Naše převaha byla znát až do závěru poslední části a já jsem velice věřil, že to udržíme. Vedoucí výsledek jsme hájili až do poslední minuty, ale smolná bekhendová střela od jednoho z Olomouckých hráčů, která se odrazila od země a hned do naší brány, znamenal vyrovnaný stav 5:5 a konečný výsledek zápasu. Věřili jsme, že konečně budeme brát 3 body ale bohužel opět si odvážíme 1 bod.

 

Všechny kluky chci strašně moc pochválit za druhý zápas a hlavně nadprůměrné výkony Vášy, Chládka a Kyce, protože takhle dobře, týmově, se srdcem a bojovností jsem takhle celý mančaft ještě hrát neviděl. Takhle bych si představoval jako trenér naši juniorskou hru. Apeluji teď na všechny hráče, aby si zapamatovali tempo tohohle zápasu a přistoupili tak k následujícím dalším dvěma utkáním, jelikož jsem přesvědčený, že máme na to hrát vrchní část tabulky.

 

Matěj Smeták