Junioři po postupu do 2. ligy brali první bod

Junioři v loňské sezóně postoupili do 2. ligy a mají za sebou první kolo. Jak se jim vedlo?

Zápas proti FBC Ostrava: V první třetině jsme dostali neuvěřitelnou facku v podobě důrazu a střelby, soupeř nás do ničeho nepustil, držel míček a tlačil se neustále do zakončení, poté konečný výsledek po třetina byl zasloužený 5:0. O přestávce s čistou hlavou jsme změnili hru, začali jsme hrát sebevědomě a uvolněně, u FBC bylo znát, že zápas pro ně byl ukončený, ale to by nebyl Slovan, aby nechal vše zadarmo. Druhou třetinu jsme vyhráli 2:1 a doslova jsme válcovali soupeře v rychlosti, důraznosti a hlavně v proměňování šancí. Ve třetí třetině naše nastartované tempo nešlo zastavit. Snížení na 5:6 těsně před koncem zvedla velké ovace na střídačce a chybělo už málo. Po zkratu našeho hráče a 5 minutové vyloučení 5 min před koncem se zdálo, že utkání je ztraceno, ale v oslabení utekl Ryška a pohotově vyrovnal. Nakonec krademe Ostravě zasloužený bod za cennou remízu.

Zápas proti Krnovu : Kluci měli v hlavách dobrý výsledek proti rivalovi z FBC a tak hodně podcenili Krnov s hráči dorosteneckého věku v sestavě. Byl to zápas bez obrany a neustálých brejků. Protiútoky a proměňování šancí se nás drželo z prvního zápasu, ale vracení a pomoc obráncům na to už se zapomnělo a tohle nás stálo celý zápas. Vyložené situace umíme proměnit, ale ve chvíli kdy ztratíme, vůbec nikdo nemyslí na to, že by se měl vrátit zpět. Na konci už ani hra v 6 lidech nám nepomohla a tak Krnovu nesebereme ani bod. Každopádně klukům dávám velkou pochvalu za odmakané zápasy, hlavně ten první, musíme ještě pár věcí doladit a i když jsme ve vyšší kvalitnější juniorské lize, ukázali jsme hned v úvodu, že do této ligy patříme.

Slovan