Junioři to stále mají ve svých rukou, od listopadu 2019 neprohráli.

Juniorský tým Slovanu Havířov odehrál 15. kolo v dalekém Přerově, kde svedl souboje s Kopřivnicí, a právě s domácím Přerovem.

Zápas s Kopřivnicí

S tímto soupeřem jsme hráli 1. juniorské kolo minulý rok a hned v první třetině jsme prohrávali 5:0, z toho jsme se ponaučili a vlétli do nového utkání s respektem. V plné síle jsme začali sypat střely na soupeře a už po 10 minutách to bylo 4:0 pro náš tým a Kopřivnice střídala brankáře. Pro většinu týmů je střídání brankáře impuls k lepším výkonům, ale domnívám se, že začala ještě větší soda. Nový brankář moc nepodržel a během 3 minut inkasoval hned 2 branky.

První třetina pro nás skončila jasně 6:0 a v tu chvíli byl konec zápasu. Soupeř absolutně odevzdaným dojmem dohrával zápas, což se mi osobně vůbec nelíbí, a tak zbytek zápasu není třeba hodnotit, pokračovali jsme ve stálém tempu, drželi míček, dodržovali pokyny rozehrávky a stříleli z každé pozice. Druhá i závěrečná třetina skončila pro nás 4:1 a celkový výsledek se tak zastavil na stavu 14:2 pro Slovan. Bodové hody tak zaznamenal František Kyc s 5 brankami a 1 asistencí, Jan Drong si připsal hattrick a 2 asistence, Jakub Hloušek hattrick a jeho lajnový spoluhráč Soják 1 branku a 3 asistence.

Zápas s Přerovem

Když píšu tento článek a hodnotím zápas, chce se mi plakat jen při vzpomínce na sobotní zápas s tímto soupeřem. S Přerovem jsme potřebovali urvat body, jelikož je to adept na medailové pozice, avšak z mého názoru jeho předvedená hra určitě neodpovídá umístění, kde se právě nachází v tabulce. Už z domácího zápasu, kdy jsme svedli souboj s Přerovem víme, že nemají moc co ukázat. Věděli jsme, že to bude utrápená hra a že každý bude chtít bojovat o všechny body. Bohužel pro nás, štěstí pro Přerov, jeden ze sudích utkání zastává funkci právě v klubu Přerovu, a řeknu Vám, bylo to velice znát.

Po celý zápas jsem si připadal že hrajeme 7 proti 5 (možná je to ale jen můj osobní pocit). Hned v 5. minutě jsme hráli oslabení, v tom nás rozhodčí stačili ještě za nesmysl poslat do oslabení 5 na 3. Hned v úvodu utkání takové jasně viditelné aspekty, které smrděly jednostranností, řeknu Vám málem jsem se rozplakal. Žádný úder, žádná standartní situace, žádný souboj v náš prospěch, vše na druhou stranu. Kluci bojovali a zvládli vstřelit gól ve 14 minutě, kdy Bartoš v úniku vstřelil jasnou branku, rozhodčí rozpažil (branku neuznal), všichni přestali hrát, protože viděli gól, a až si brankář Přerova srazil míček do brány, rozhodčí teprve uznal regulérní gól.

No holomajzna neskutečná. Začátek druhé třetiny a hned oslabení, jak jinak, trošku jsme s tím už počítali. Soupeř už po 3. přesilovce musel vstřelit branku a šmudla, která doskákala za Pastrňákova záda určovala stav 1:1. Následně během 5 minut se diváci nenudili, branku přidal Hloušek po přihrávce Sojáka a po něm zakončoval pěknou střelou Charvát. Přerov dokázal dát 3 rychlé branky, kdy určitě dvě byly po našich chybách. Stav v prostřední části byl tak 4:3 pro soupeře. Začínala třetí třetina a co jiného než oslabení, to jsme skvěle ubránili, za tohle chci kluky moc pochválit, od doby, co opravdu oslabení trénujeme, dostáváme tak 1 z 10 oslabení gól. Vůbec jsme se nevzdávali, makali, bojovali na krev. V 8 minutě třetí třetiny vyrovnal na 4:4 krásnou střelou František Kyc a byli jsme opět ve hře. Takový tlak, co jsme vyvíjeli na soupeře nemohl vydržet nikdo, ale rozhodčí, při jakémkoliv lehkém napadání či aktivitě, pískali proti nám. S tím se nedalo nic dělat.

Brankář soupeře měl i trošku štěstí, kdy mu zvonili tyče kolem hlavy. A aby náhodou jsme v Přerově nevzali všechny body, na konci utkání nás rozhodčí pro jistotu vyloučili za nesportovní chování, kdy si hráč pro sebe zanadával za nevydařenou střelu. Nevím co dál napsat ani říct, protože v tomhle budeme vždy bezradní. Rozhodčí si můžou dělat co chtějí. Přerov si z utkání nezasloužil ani jeden bod, za to my jsme měli mít jasně 3!!! Je mi z toho smutno a mrzí mě, že kluci takhle makají, chodí na tréninky, připravují se, jedou x kilometrů a pak přijde nebo spíš zasáhne do zápasu jiný vliv a je vše zbytečné.

Kluky chválím za oba zápasy a jsem rád, že můžu být v tomhle týmu a pracovat s nimi dále!

Trenér Matěj Erbs