Juniorská premiéra

Junioři začínají o víkendu své dvojkolo proti týmům z Brna. V sobotu se odehraje zápas proti Hattricku a v neděli s Gullivery. Bude to premiéra pro všechny z klubu. Pro budoucí generace, pro fanoušky a hlavně pro samotné hráče, kteří se zapojí do zápasů. Můžou ukázat zač je toho Slovan a připravovat se na svoji budoucnost, nejlépe do mužské 1. ligy.

Vyzpovídali jsme trenéra juniorů, kterým je stále Matěj Erbs. Matěj trénuje již od roku 2018 a stará se o své svěřence nejlepším možným způsobem. Uvidíme jak na tom budou kluci o víkendu, ale o tom se již pobavíme s Matějem.

Ahoj Matěji, tak co říkáš na to, že budete hrát s juniory extraligu?

Pro náš klub je to historicky státní svátek, jelikož vstupujeme do nejvyšší soutěže juniorů v České Republice.

Jak se těšíš na první extraligové zápasy s juniorkou?

Těším se samozřejmě strašně moc, tak jak celý náš tým, extraliga je úplně jiná dimenze florbalu a my v ní chceme udělat co nejlepší stopu. Abych se přiznal, hodně lidí od nás počítá, poslední příčky, ale my máme cíle jiné, však jsme rádi, že pro ostatní top týmy jsme papírové slabší, ale vše se ukáže na hřišti. Trénujeme již od května v kuse, jsme v nejlepší formě, na turnajích jsme předvedli skvělé týmové výkony, a tak je čas ukázat všem kdo je Slovan.

Jaká je atmosféra v týmu?

Atmosféra v týmu je řekl bych až nadprůměrná, sám bych nevěřil, jací kluci dokážou být kamarádi, a to i mimo hřiště. Jsem za každého z nich rád, že je mám v týmu a hlavně všem do jednoho věřím.

Na co se máme těšit a jaké jsou ambice o víkendu?

Bojovnost, týmovost, srdce to jsou naše hlavní klíčová slova, která nás mohou dotlačit k vítězství. Určitě jsme připraveni na Brno, dlouho trénujeme nás útočný a obranný systém a doufáme že to kvalitně ukážeme již v sobotu. Doufám, že nás přijde hodně lidí podpořit, protože je budeme potřebovat. Je to přece Extraliga!

O víkendu se uvidíme na halách !!! Doufám, že přijdete na první zápasy juniorů tento víkend a společně ukážeme, že MY JSME SLOVAN!!!!