Kemp 2019 – ohlédnutí

Kemp se odehrával 14.7. -19.7 na Malé Morávce. Před odjezdem jsme se všichni rozloučili s rodiči a odjížděli vzhůru do hor. Po příjezdu jsme všem řekli, co je čeká na Kempu, jaký je program a rozdělili se do pokojů. Prošli jsme si celý areál, kde jsme měli venkovní hřiště, byli jsme se podívat na bazén a hlavně na vnitřní halu, kde jsme dětem mohli ukázat tajné kouzla a triky s hokejkou.

Určili jsme kapitány týmu, kteří si mohli vybrat svůj tým, ve kterém spolu soutěžili a bojovali o cenné body. Po celou dobu Kempu jsme hodnotili úklid pokojů a snahu během pohybových aktivit.

Den 1. hned ze startu jsme na děti vybalili rozcvičku a nějakou aktivitu v 7 ráno. Po snídani dostali děti bojovku v podání hledání svého básnického střeva a uměleckého umu. Na programu byl také bazén, florbal a různá cvičení venku. Po večeři si všichni zahráli hru kámen nůžky papír v družstvech a zahráli si i trenéři. Během tohohle zabavení jsme připravovali noční bojovku, ve které se v týmech museli dostat do cíle přes plno různých indicií a cvičení.

Nejlepší vzpomínka na ten večer byla, kdy jedno stanoviště bylo v průlizkách a děti se měli dostat do středu bludiště a dostat hádanku. Hádanku, kterou můžete vidět na obrázku, jeden tým zkoušel luštit stylem: zde vidíme tedy vločku, aha takže zima… Loď… Pirátská loď… Jee a barák to bude hotel, takže na hotelu bude pirát, který bude zasněžený?

Na konci se snažili všichni najít poklad, který si mohli otevřít až druhý den ráno.

Den 2. klasická rozcvička a šup na snídani, kde všichni zjistili, že v krabici byli trička. Netušili však že jsme jim rozdali trička na pokoj na postele. Překvapení je tedy čekalo až po snídani v pokoji. Děti zase čekal florbal, bazén a venkovní hřiště s cvičením a hru.

Po večeři jsme si pro ně připravili zase hry v podobě pantomimy, skládání hlavolamů, rozvázování uzlíků a další. Zde se rozhodovalo o pořadí vítězných týmu.

Den 3. a výlet na Praděd. Pobrali jsme svačiny po snídani a vyrazili do hor. Náročná to cesta, která se měnila, kroutila, vlnila, byla to chvilkami lesní, polní, kamenitá a skalnatá cesta. Vyčerpáním někteří odpadávali jako borůvky, naopak někteří ty borůvky jedli ve velkém. Když jsme došli na kopec a viděli Hájovnu a Praděd, říkám to už tam jsme to je co kamenem dohodíme. No bohužel jsem se mýlil. U Ovčárny jsme se pořádně najedli, nabrali síly a mohli pokračovat na Praděd.

Cestu na Praděd jsme stihli za 5 hodin a 15 minut s přestávkami samozřejmě. Krom těch velkých. Od Ovčárny Mistr Zelina a Mistr Hlaváček došli na Praděd za 32 minut. Zde proběhlo nějaké focení, kde se poprvé trenér Lukáš Rada usmál. Čekal nás odpočinek, nákup známek a předmětů na památku.

Cestou dolů jsme si trochu mákli, protože jsme nechtěli ať nás potká bouřka, ale naštěstí nám počasí přálo. K hotelu jsme to stihli pohodovým tempem za 3 hodiny a 15 minut. Došli jsme k hotelu chvilku si odpočinuli, ale museli jsme se protáhnout, aby jsme ještě fungovali další dny.

Den 4. Ve znamení loučení, ale ne s kempem, ale bohužel s naší trenérkou Markétou Mrázovou. Musela jít jinou cestou, ale doufáme že se k nám vrátí až bude moct. Děkujeme ji za vše. Děti se s ní hezky rozloučili až ji rozplakali.

cof_soft

Po takovém emotivním zážitků jsme si zahráli pár her, bazén, florbal. Všichni si taky zaběhli opičí dráhu. (pokud chcete video svého dítěte můžete napsat na náš Facebook, kde vám zašleme fotky a video)  a po večeři jsme se chystali na opékání. Všichni si smlsli, zazpívali si písničky a šli si odpočinout.

Den 5. začínal klasickou rozcvičkou a po snídani jsme se ještě vydali do haly, na hřiště. V hodnotili jsme také krále úklidu pokoje. Byl jeden favorit a to holčičí pokoj ve složení Kiky, Terky, Klárky a Marti. Na paty jim celou dobu šlapali kluci z přípravky, ale bohužel jim to pokazil jejich „úklid“ na pokoji.

Vyhlásili jsme vítěze celkového pořadí za celý kemp, stal se to tým kluků ve složení pracovitého pana Vachtara, usměvavého Jakuba, jedlíka Matyho, rychlíka Adama, pana sekery Vávry a šikovného Fandy.

Snažili jsme se otevřít šampusy, aby jsme mohli oslavit vítěze, jenže pan trenér Rada, byl tak horlivý, že vše vylil na sebe. Naštěstí dost zbylo. Pouklízeli jsme pokoje, sbalili batohy a vyrazili domů.

Děkuji všem, kteří se zúčastnili kempu. Všem můžu jen doporučit příští rok jet, protože jsme si užili tolik zábavy a všeho, že jsme byli všichni spokojení. Pro všechny jsme se snažili přizpůsobit aktivitu, vymyslet hry a dělat takové cvičení, které měly smysl. Florbal je dřina, ale o tom to je. Nezapomeňte na sobě pracovat, protože my na vás nezapomeneme💙.