Konec kolotoče?

Tento týden je to jak na kolotoči. Pořád samý přestup, hostování, střídavé hostování. Ptáte se proč? Na to taky dostanete odpověď, ale o tom až později. Dnes tady máme rozhovor s borci, kteří se jmenují Matouš Zita a Daniel Lademberger, který stihl dostat přezdívku Landek.


Začneme pravákem Matoušem Zitou
Co tě přitáhlo do Slovanu?

Do Slovanu mě přitáhl zejména přechod z juniorů do mužů, a jelikož je v mužích ve Vítkovicích těžké se uchytit, zvolil jsem tuto variantu, jako většina mých spoluhráčů a jsem zde spokojen.

Jak se těšíš na sezónu u nás?
Na sezónu se těším hodně, jde vidět, že jsou všichni natěšení na novou sezónu a dávají do toho vše, tak snad to tak bude pokračovat a sezóna se nám povede.

Co očekáváš od této sezóny?
Od téhle sezóny očekávám hlavně získání mnoha zkušeností a snad co nejméně úrazů, jelikož to bude tvrdší než juniorská liga. Doufám i v kvalitní výsledky a myslím si, že se diváci mají na co těšit.

A co říkáš na náš tým?
V týmu se cítím úplně jinak než ve Vítkovicích, jelikož zde jsem nejmladší. Je to velká zkušenost mít tréninky a vše okolo toho s chlapy a ne s mými vrstevníky, jako tomu bylo doposud. Nemohu si zatím stěžovat, takže jsem zde spokojen.

Matouš Zita


To byl Matouš, ale co nám prozradí Danek Landek?


Co tě přitáhlo do Slovanu?
Mám za sebou poslední sezónu v juniorce. Přemýšlel jsem, co dál a přišla nabídka od trenéra Áčka Slovanu, jestli bych chtěl hrát za Vás. Po zvážení všech možností, co jsem zatím měl, to byla jasná volba.

Jak se těšíš na sezónu u nás?
Těším se moc. Je to pro mě nová výzva, jak v podobě nového týmu, tak v podobě mé první sezóny v mužské kategorii.

Co očekáváš od této sezóny?
Osobně se chci florbalově posunout zase o nějaký kus dále. Určitě se chceme dostat všichni do play-off, na které 100% máme, protože náš tým je dost kvalitní.

A co říkáš na náš tým?
Absolvoval jsem s chlapy už pár tréninků a musím říct, že ve Slovanu je skvělá atmosféra a parádní parta, která jistě dokáže velké věci. Na tréninku se maká na 110% a nikdo to nemá na „salámu“. Hlavně všechny ten florbal baví, což je nejdůležitější.

Daniel Lademberger

Tohle bylo představení šesti Vítkovických posil, které budou působit v sezóně 2019/2020. Dosud známé. Co bude dál, to už je jen ve hvězdách a v hlavě trenéra. Během měsíce sprna proběhnou přátelské utkání, které budete moct přijít navštívit. Pokud budete chtít přijít, vše bude zveřejněno na facebooku, webu či instagramu. Pokud se ptáte, proč musíme čerpat z jiných zdrojů hráčů než z našich odchocanců, tak oficiálně se k tomu vyjádří předseda klubu Jakub Labuz.