„Mě Náchod nevadí“

Jak řekl farář v seriálu Most: „Mě Hněvan nevadí.“ Takhle by muži popsali výlet do Náchoda. Ačkoliv byla cesta dlouhá a nebylo kam moc jít, tak jsme si celý víkend užili náramně. O víkendu se hrálo dvojkolo play-down a muži mohli ukončit tuto sérii. Vedli 2:0 v této sérii, ale všechno je to o štěstí, kdo si hodí mincí. Je to totiž „playoff“. Všechno je možné, ale máme v týmu zkušené borce, kteří odehráli se Slovanem několik sezón, od postupů z divize apod. a další zkušené borce, kteří hrají/ hráli superligu.

Od soupeře jsme čekali cokoliv, ale zatím nás s ničím nepřekvapil. Náchod hraje pořád na jednu strunu. Zatažená obrana, hra jen na breaky. Bohužel jsme soupeři nabídli několik zbytečných osobních chyb a soupeř je využil.

Oba zápasy bych hodnotil stejně. V první zápase jsme chybovali neskutečně, někdy až fatálně a soupeř si jen vyťukal obránce a dávali gól jen do prázdné branky. Nasazení bylo dobré, muži se semkli a šli za jedním cílem, jen ten cíl netrefovali a k vítězství jsme se moc neblížili. Bohužel jsme byli gólově impotentní a gól jsme vstřelili až ve 3. třetině. Sahali jsme po vyrovnání jenom, že jsme připravili soupeři gól jako na podnose, naši chybnou rozehrávkou a prohrávali jsme 2:4. Do konce zápasu jsme si vypracovali hodně šancí, ale nedokázali jsme dotáhnout gólově manko.

Druhý zápas tentokrát úplně jiný zápas z pohledu nás a to kvůli toho, že nám odjel trenér a jeden hráč základu. Trenér chtěl podávat pokyny po telefonu, chtěl se dívat přes video přenos, ale Náchod video nepouští od té doby co jsme s nimi hráli v základní části u nich doma. Bohužel ať už z technických nebo taktických důvodů.

Taktika stejná jen s menší změnou a to nedělat tolik chyb. Celou sérii máme ve svých rukou, porazit se můžeme sami a další zápas Náchodu jsme nechtěli darovat. Byli jsme opět více na míčků, více útočili, dobře bránili a na konci zápasu jsme se mohli radovat my. I přes to že 2. gól padl po akci, ve které se hráč mohl ocitnout ve hře na zemi a následně skórovat. Možná nás hráč hrál na zemi nebo ne, spíše se zvedal po faulu Náchoda a skóroval. Soupeř celý zápas blokoval naše střely způsobem, že pokládali obě kolena na zem a takhle bránili.

To nic nemění na tom, že jsme dali 3. gól, respektive vlastní gól, který vyplynul z naší hry a z našeho tlaku. Soupeř potom šel do 6 a gól už nedokázal vstřelit.

Ještě komentář Martina Zapletálka ohledně víkendu: Sobotní zápas v Náchodě vypadal úplně stejně jako všechna předešlá utkání. Tlačili jsme se do zakončení, dobývali obranu Náchoda a snažili se nedělat chyby směrem dozadu. Bohužel pár hrubých jsme udělali a Náchod je dokázal potrestat. I přesto že jsme směrem dopředu odehráli asi nejlepší zápas v sérii, dlouho jsme se nemohli prosadit. Ať už nepřesnou střelbou, dobrými bloky soupeře nebo zákroky brankáře. I přesto všechno jsme během krátké části ve třetí třetině dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Možná, že jsme pak hráli až moc zbrkle a po dalších chybách inkasovali a zápas ztratili.

V neděli jsme byli oslabeni hlavně o trenéra a trošku jsem se bál, jak se k tomu postavíme. Možná v nejvypjatějším zápase s Náchodem se kluci soustředili hlavně na hru a obešli jsme se bez zbytečných faulů a emocí. Dozadu jsme hráli mnohem lépe, se štěstím ubránili všechny přesilovky. Bohužel v útoku jsme se opět trápili a dost šancí zahodili. Ke konci zápasu se ale štěstí přiklonilo na naši stranu a s vypětím všech sil jsme už výsledek udrželi a urvali důležité vítězství.

Z Náchoda si vezeme jednu výhru a můžeme rozhodnout o děním jen my a to dneska od 18:00. Doufám že se přijdete podívat a podpořit naše může.