Mladší žáci hráli ve Smilovicích

V prvním zápase jsme se utkali s městským rivalem z Torpeda. Zápase byl od počátku vyrovnaný. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ani jeden tým nechtěl prohrát. První gol za Slovan vsítil David Bernacik a vyrovnal jim na 1:1. Po prvním poločase ale naši prohrávali 1:2. Ovšem zvýšeným úsilím ve druhém, se po gólech Ríši Uhra a znovu Bernacika podařilo vyrovnat na 3:3. Slovan dokonce sahal v závěru po vítězství. Po faulu na našeho hráče, bylo sudími nařízeno půl minuty před koncem trestné střílení, které však nebylo proměněno.
Slovan vs Torpedo- 3:3 (1:2)

Ve svém druhém zápase nastoupil Slovan proti pořádajícím Domaslavicím. Od začátku byli Domaslavice aktivnější a svou aktivitu vyjádřili dvěma rychlými góly. Zbytek poločasu už byl klidnější a vyrovnanější. Opět nás může mrzet neproměněné trestné střílení. Po něm se ještě v závěru podařilo domácím upravit na 3:0. Druhý poločas zahájil Slovan snížením, golem Ríši Uhra. Ale vzápětí rozhodčí uznali neregulérní gól domácích, kteří tím opět odskočili. I přes bojovný výkon, gól Lukiho Zeliny a několika výborným zákrokům brankáře Ondry Hlaváčka, se už nepodařilo florbalovější Domaslavice zastavit a prohráváme celkově 2:6.
Slovan vs Domaslavice 2:6 (0:3)

V našem třetím zápase jsme se postavili Coyotům z Jablunkova.V první půli toho Slovan proti opět florbalovějšímu tým mnoho nepředvedl. Vázla přihrávka i přechod do útoku. A zase ten nájezd. Dnes třetí neproměněný. V poločase tedy 0:3. Porada s trenéry o přestávce nepomohla. Soupeř nás ve druhém půli vysoce přestřílel. Přidejme k našemu výkonu i 4. neproměněný nájezd a máme tu celkový výsledek 0:9.
Slovan vs Jablunkov 0:9 (0:3)

V dnešním posledním zápase jsme nastoupili proti Hurikánům z Vitkovic. Vítkovice. Co napsat. Ať už jde o přírodní pohromy v názvu nebo o Africkou zvěř, od přípravky po mladší žáky až po veterány, proti výběru toho nejlepšího na Severní Moravě, se nehraje lehce. Proto pod neustálým tlakem v poločase 0:8. Ani v druhém to nebylo jiné. Dnes nás Vitkovice zatlačily do obrany. Naši chlapci si pořádně vyzkoušeli hru okolo našeho brankáře. Zejména díky skvělému Ondřejovi pak zápase skončil „jen“ 0:15.
Slovan vs Vítkovice 0:15 (0:8)

S celkovým skóre 5:33 a jedním bodem na kontě, obsazujeme poslední pátou příčku. Dnes byli soupeři nad naše síly. Nutno dodat, že jsme turnaj odehráli z jedné třetiny s hráči patřící do kategorie elévů. Kluci i přes nepříznivý stav bojovali až do konce. A to je fajn. My ve Slovanu věříme také v radost ze hry. Ta má být na prvním místě u malých dětí a až poté jsou nějaké výsledky. Často se na turnajích elévů a mladších žáků setkáváme s družstvy, které ponechají svého nejstaršího/největšího a nejlepšího hráče na hřišti třeba celý zápas a to jen pro dosažení nejlepšího výsledku a skóre. Na druhé straně jsou v těchto týmech pak děti, které celý zápas prosedí na lavičce. My se snažíme o rozvoj všech našich hráčů a hráček a v prvé řadě chceme, abychom se všichni pobavili.