Mladší žáci ovládli turnaj na Slavii

V sobotu 22.2.2020 kategorie mladších žáků úspěšně odehrála svůj další turnaj na domácí hale MSH Havířov, kde se tradičně střetli se svými čtyřmi soupeři.

Slovan Havířov 2:0 Torpédo Havířov

Hned ze startu nás čekal pikantní duel s našim dlouholetým rivalem Torpédem Havířov, se kterým každý zápas má správný náboj, náležitou agresivitu, a hlavně chuť vítězství na obou stranách. V tomto zápase, ale očividně tu chuť pro vítězství měli naší borci. Dozadu pracovali jako jeden tým včetně gólmana, který podržel několika famózními zákroky a udržel tak za svými zády cenné čisté konto a výrazně se podepsal pod výhrou nad městským rivalem.

Slovan Havířov 8:2 Český Těšín

V tomto druhém utkání náš tým nastupoval v roli jasného favorita. To se potvrdilo hned v prvních minutách, kdy jsme si vybojovali několik gólových příležitostí a soupeři se až na pár výjimek do ničeho nedostávali. I přesto, že kluci nedokázali proměnit téměř půlku svých vytvořených šancí, jsme zvládli tento duel bezpečně vyhrát v poměru 8:2.

Slovan Havířov 9:2 Ostrava-Jih

Třetí zápas nás čekal s nováčkem soutěže týmem z Ostravy. Kluci z jižní části Ostravy na tento turnaj přišli s jasným úkolem – neudělat ostudu a snažit se urvat nějaký ten cenný bod. Krátce po úvodním buly jsme se dostali do rychlého dvoubrankového vedení, které nás dostalo do klidu. Pak ale najednou jako by domácí borci přestali hrát a soupeř se dostával mírně do hry a dokázal potrestat hloupou chybu obrany. O přestávce trenéři promluvili ke svým svěřencům, aby tento zápas nepodceňovali a nepřestávali hrát svoji hru. I přes ne plně uspokojivý výkon Slovan přestřílel Ostravu 9:2.

Slovan Havířov 4:3 Opava

Čtvrtý a poslední zápas Slovan čekal s bojovníky z Opavy. O 1. místo na turnaji nás už nemohlo nic připravit. A tak do tohoto zápasu se šlo z naší strany si udržet 100% výherní úspěšnost. Opavští na tento turnaj přijeli s jejich horší sestavou, ale v jejich nasazení nebylo vůbec nic znát. Jejich bojovnost na hřišti byla tradičně velká a nedávali nám nic zadarmo. V průběhu zápasu jsme si vypracovali náskok 4:1, ale ani ten nám v závěru nemusel stačit. Soupeř totiž ke konci utkání nic nevzdal a dokázal snížit na rozdíl jednoho gólu. Na víc se ale nezmohl a Slovan tak i v posledním zápase dokázal udržet 100% neporazitelnost a zaslouženě vyhrát celý turnaj.

Děkujeme všem soupeřům za kvalitní účast a samozřejmě skvělým rodičům za báječnou kulisu.