Mladší žáci potvrdili zlepšující se formu

V neděli 14.1. se naši mladší žáci, poprvé v tomto roce, vydali na turnaj do Bystřice nad Olší. I když se jim v podzimní části dané sezóny moc nedařilo, bylo pomalu znát, že výkony se zápas od zápasu zvedají. A tak jsme byli zvědaví, jestli se klukům povede už urvat nějaký zápas do vítězného konce.

První zápas proti FBK Horní Suchá se nám moc nepovedl. Už po první půli byl stav 1:5 v náš neprospěch. Neustála aktivita hráčů FBK v našem útočném pásmu, kdy jsme se stěží dostávali k míčku znamenala, že jsme tento zápas prohráli v konečném výsledku 3:9.

Góly za náš tým dali: 2× David Bernacik, 1× David Kajzar.

Druhý zápas proti FBC Coyotes Jablunkov se nesl ve stejném duchu, důsledná obrana podpořena dobrým útokem v podání našeho soupeře znamenala konečný výsledek 2:10.

Góly za náš tým dali: 1× David Bernacik, 1× Richard Uher.

Do třetího zápasu kluci naskočili zdravě nahecovaní, naším soupeřem byl Florbal Excelsior Havířov Žlutí. Snad proto, že tyto zápasy jsou vždy s dobrou diváckou kulisou (jak ze strany soupeřových příznivců, tak i z naší), snad proto, že se vždy tento zápas bere jako malé derby, šlapali naši borci od začátku zápasu na 110%, a nás diváky nenechali ani na chvíli v klidu. Po první půli svítil stav na tabuli 3:2 v náš prospěch. V druhé polovině bylo nasazení hráčů obou mužstev snad ještě větší, ale naši borci si po závěrečném hvizdu konečně mohli užívat radost z vítězství. Po nervy drásajícím zápase svítil na výsledkové tabuli stav 5:4.

Góly za náš tým dali: 1× Lukáš Zelina, 1× David Bernacik, 1× Michal Gorčák, 2× David Kajzar

V posledním zápase již byla znát na všech klucích lehká únava z předchozích zápasů. Vždyť mezi každým zápasem měli pouhou jednozápasovou pauzu, a nutno říct, že předchozí vítězné derby jim sebralo o něco více sil. Ale i tak jsme zbraně nesložili a týmu FBC Letka se nám podařilo vstřelit úžasných pět gólů. Možná i díky absenci Lukáše Zeliny, který byl zraněn v předchozím zápase, jsme od našeho soupeře inkasovali 12 gólů. Konečný výsledek 5:12.

Góly za náš tým dali: 2×David Bernacik, 1× Michal Gorčák, 2× Ondřej Lipina

I když jsme se neumístili na medailové pozici, z tohoto turnaje si odvážíme dobrý pocit ze čtvrtého místa. Proč? Naši Mladší Žáci (kdy minulou sezónu jsme tuto kategorii neměli) se postupně sehrávají a je na nich vidět, že se neustále zlepšují. Což dokazuje i jejich první výhra na turnaji.
Chtěl bych všem klukům za nás rodiče a fanoušky poděkovat za krásné někdy „infarktové“ zážitky z tohoto turnaje a těšíme se na další velké zápasy.

Autor článku: pan Hlaváček