Mladší žáci s polovinou kádru

První prosincový den a naši mladší žáci se vydali do Ostravy, na poslední turnaj v tomto kalendářním roce. Čekaly je týmy Bílovce, Vítkovic, Opavy a velká neznámá Toro Ostrava. Kvůli velkému počtu omluvenek z důvodu nemoci a oslav jsme na turnaj odcestovali pouze v osmi lidech bez gólmana. Pojďme se tedy podívat, jak se mladším žákům vedlo v tak málem počtu.

V prvním zápase nás čekal Bílovec. Před zápasem byla pochmurná atmosféra v šatně, ale s prvním hvizdem vypadalo vše jinak. Hra se přelévala ze strany na stranu. Zápas byl velice vyrovnaný. Pár minut před koncem byl stav stále vyrovnaný. Naštěstí se nám podařilo vstřelit 2 rychlé góly během 2 minut. Soupeř sice stačil ještě snížit náskok, a to těsně před koncem, jenže tento gól nic nezměnil na tom, že zápas vyhráváme poměrem 4:3.

Jako další tým nás čekala silná Opava. Opavští kluci, jak už je zvykem, jsou velice mrštní. Zápas byl opět vyrovnaný, bohužel my jsme si nehlídali hráče a netrefovali bránu a to nás stálo zápas. Zápas prohráváme, ale nemáme za co stydět. Výsledek 1:7.

Třetí zápas jsme sehráli proti silným Vítkovicím. Průběh zápasu byl naprosto totožný s předešlým zápasem. Ve hře ani jeden tým neměl převahu, ovšem v zakončení byly produktivnější Vítkovice. Jen díky tomu my prohráváme druhý zápas za sebou poměrem 4:10.

V posledním klání nás čekal nový tým a to Toro Ostrava. Na Ostravských hráčích šlo vidět, že teprve začínají. Celý zápas byl v naši režii a zápas vyhráváme 10:1.

Na tomto turnaji si všichni zjistili, jak jsou na tom fyzicky, a musím říct, že si obstáli celkem dobře. Odehrát 4 zápas v sedmi lidech a jedním gólmanem není vůbec jednoduché, ale naši mladší žáci to zvládli na jedničku. Vzhledem k tomu, že jsme byli bez gólmana, tak do brány šel Nikolas Štípa a odvedl fantastický výkon, i když ještě nikdy v bráně nebyl. Na konci turnaje si vyslechl obrovskou pochvalu od rodičů, hráčů a trenéra. Všichni se rvali a bojovali a ukázalo se, že chtějí hrát a florbal je opravdu baví i v malém počtu.

Trenér Lukáš Rada