Mladší žáci v Rožnově

Mladší žáci začali svoji turnajovou sezónu v Rožnově. Na turnaji jsme potkali Rožnov pod Radhoštěm, Škorpiony Ostrava, Vítkovice a Frýdek-Místek.

Všichni se vyspali celkem dobře a byli připraveni do toho šlápnout. V první zápase jsme hráli s Rožnovem. Tady rozhodovali fauly soupeře a my měli možnosti 3 nájezdů, které jsme v klidu proměnili. V první polovině jsme vedli 6:1. Kluci trochu polevili ke konci zápasu si nechali dát zbytečně 4 branky, ale zvítězili jsme 7:5.

Další zápas nás čekal se Škorpiony Ostrava. Klasická stará škola trenéra, kdy hráči měli vzít balón a vyhodit ho dopředu a tam se s ním poper. Škoda toho, že měli šikovné obránce, ale museli vyhazovat balóny, protože trenér neuměl naučit kluky něčemu lepšímu. Bohužel to soupeři stačilo, i když jsme soupeře přehráváli, tak s námi remizoval 4:4.

Těžký los nám přiřadil Vítkovice a Frýdek Místek. Oba týmy byli herně lepší, ale kluci se nevzdávali. Zkoušeli jsme si rozehrávku pod tlakem, press na soupeře, ale hlavně obranu, která nám stále hapruje.

S turnajem jsme celkem spokojení, sice jsme skončili na 4. místě kvůli skóre, ale to nevadí. Kluci se změnili přes léto, začali chápat, že hřiště má skoro 40 metrů a sami ho nepřejdou, a že si musí nahrávat. Do příštích zápasu zkusíme zlepšit střelbu, obranu a uvidíme, co to s kluky udělá.

Jakub Mrózek