Moravská přípravka

ZŠ Moravská je další působiště našeho klubu, kde jsme s trénováním začínali postupem času. Na této škole trénoval mnoho trenérů, ale nyní to převzali naší mladí trenéři David Třetina a Vít Váša. Oba trenéři hrají u nás v klubu od mala. Proto jim byla svěřena důvěra od vedení klubu, aby vedli samostatně tréninkové jednotky. Dneska se s námi podělí, jaké to je trénovat děti se vším všudy.

S Víťou Vášou vedeme florbal na ZŠ Moravské již druhým rokem. Letos to však bylo jiné, jelikož jsme okusili, jaké to je doopravdy vést tým dětí na turnajích a připravovat je na ně.

Co nás s Víťou ze startu překvapilo, bylo to, že hned na první trénink přišel dvojnásobek dětí ve srovnání s minulým rokem! To nás postavilo do reálného světa a namotivovalo nás to začít tvořit tréninky, které děti posunuly v jejich individuálním rozvoji, a přitom je i bavily.

Již od začátku sezóny se nám začalo dařit, což považuji za velký úspěch. I přes fakt, že větší polovina letos prožívala svou „premiérovou“ sezónu, tak je ten úspěch pro mě důležitější, že jsme dokázali u dětí vybudovat nějaký základ a s ním dokázat hrát. Další úspěch pro nás je ale určitě i to, že si děti na zápasech dokázaly udržovat jak dobrou náladu, tak radost ze hry, i když jsme prohrávali.

Pamatuji si první turnaj, jak jsme s Víťou pomalu nevěděli, jak tvořit lajny nebo jak vysvětlit dětem, co mají nebo nemají dělat. Samozřejmě časem jsme se dostávali k tomu, jak to funguje, a tak jsme se učili s dětmi věci, které byly pro nás nové.

Když se poohlédnu zpět na tréninky, tak práce s dětmi byla úžasná! Všichni do tréninku dali všechnu svou sílu (ba dokonce i duši) a bylo vidět, že je florbal doopravdy baví. Klíčové k tomu bylo to, že děti hned ze začátku táhli za jeden provaz, což dělalo práci s nimi o dost jednodušší. Opravdu mě těší, že jsme je s Víťou dokázali naladit na takovou vlnu.

Snad se tahle situace brzy zklidní a co nejdříve se potkáme na klubových akcích a trénincích.

Děkujeme klukům za jejich zážitky a hodnocení. Nezoufejte, protože již brzy se uvidíme na place!!!!