Muži A po víkendu bez bodů

V sobotu odehráli muži A další domácí kolo NFL (Národní florbalové ligy) proti Petrovicím. Po dvou zaváháních na začátku sezóny náš tým už potřeboval a zároveň chtěl bodovat, bohužel se tak nestalo.

Zápas se zpočátku vyvíjel dobře, ale z mnoha šancí se nám nepodařilo vstřelit branku. Slovan kontroloval hru a chtěl hrát florbal. Držel míček většinu první třetiny na svých florbalkách. Bohužel to byl ale soupeř, urputně bránící od poloviny hřiště, který nám v první třetině po rychlých brejcích nasázel dva góly.

Druhou část jsme opět začali aktivně. Šancí bylo mnoho, dokonce 3x zazvonila tyč na Petrovické brance, ale byl to opět soupeř, který nám vstřelil 3 gól do naší sítě. Naši kluci se semkli a povedlo se jim vstřelit dva góly ještě ve druhé části hry. Skóre po druhé třetině bylo 2:5.

Ve třetí části jsme otevřeli hru a po řadě neproměněných šancích to byl opět soupeř, který střílel branky do naší sítě. A v poměru 2:4 vyhrál třetí část. Kluci dřeli, ale na vítězství to nestačilo a museli přijmout porážku od našeho soupeře z Petrovic.

Vyjádření trenéra Skácela: Zápas jsme neodehráli vůbec špatně. Přibrzdila nás zatáhnutá uspávací obrana soupeře. V první třetině jsme si mohli vytvořit dostatečný náskok k výhře, ale byl to skvělý gólman společně se zahozenými šancemi, co nás nakonec stálo zápas. Soupeř nám udělil lekci z produktivity ,kdy z minima vytěžil maximum. Nás v posledních dnech trápí koncovka a užší kádr, kde počítáme hned s šesti ztrátami ze základu.

V tomto zápase se taktéž vážně zranil Václav Gurkovský, který je minimálně na dva měsíce mimo hru. Přidal se tak k naší marodce, která činí již 6 hráčů.

Děkujeme divákům za podporu a za to, že přišli fandit na MSH. Další kolo odehrajeme tuto neděli v Brně proti lídrovi tabulky Gullivers.